Nasze włosy są narażone na różne czynniki na przykład suszenie włosów, prostowanie czy gorące prysznice. Często droga do zdrowych, pięknych i lśniących włosów jest długa, jednak aby włosy były w dobrej kondycji musimy zadbać o pielęgnację oraz o odpowiednie produkty. Dziś chcielibyśmy przedstawić wam kilka problemów z którymi najczęściej się zmagamy oraz jak je naprawić. 

Jakie są najczęstsze problemy z włosami

1. Łupież

Problem z łupieżem doskwiera bardzo wielu osobom, i chyba nie musimy mówić czym on jest. Łupież występuje wtedy, gdy skóra głowy złuszcza się i łuszczy. Łupież jest często mylony ze złą higieną, jednak główne przyczyny to suchość skóry głowy, nadmiar sebum i wrażliwość na niektóre produkty.

Białe płatki mogą być zarówno krępujące, jak i trudne w leczeniu. Najlepszym sposobem jest oczyszczenie skóry głowy szamponem przeciwłupieżowym, jednak takie szampony nie zawsze pomagają. Ocet jabłkowy to szybki sposób na złagodzenie łupieżu, ponieważ ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Olejek kokosowy i olejek z drzewa herbacianego również pomagają w leczeniu łupieżu ze względu na ich właściwości przeciwzapalne. Inne sprawdzone sposoby na zmniejszenie nasilenia łupieżu obejmują zmniejszenie stresu, spożywanie probiotyków i dodanie kwasów tłuszczowych omega-3 do diety.

unsplash.com

 

2. Wypadanie włosów

Wypadanie od 50 do 100 pasm włosów dziennie jest normalne. Jeśli zauważysz nagły i zauważalny wzrost codziennej utraty włosów, to znaczy że coś zaczyna się dziać z twoimi włosami. 

Wypadanie włosów jest spowodowane kilkoma czynnikami, takimi jak stres, brak równowagi hormonalnej i stosowanie niewłaściwych produktów. Gdy znajdziesz przyczynę wypadania włosów, łatwiej ci będzie rozwiązać problem we właściwy sposób.

Niektóre sposoby zapobiegania wypadaniu włosów obejmują dodanie do diety produktów bogatych w białko, przejście na łagodny szampon, masowanie skóry głowy gorącymi olejkami, utrzymywanie nawilżenia i regularne ćwiczenia. Pomaga również unikanie narzędzi do stylizacji termicznej. Jeśli twoje włosy są mokre unikaj ich wiązania.

3. Przetłuszczające się włosy

Spośród wielu powodów, takich jak zła dieta, genetyka lub zmiany hormonalne, największym winowajcą przetłuszczającej się skóry głowy jest zbyt częste mycie włosów.

Kiedy myjesz włosy więcej niż dwa do trzech razy w tygodniu, wysuszają one skórę głowy, a skóra głowy produkuje więcej sebum. Składniki takie jak kwas mlekowy pomagają regulować produkcję oleju.

Wskazówki jak pozbyć się przetłuszczających włosów

  • Zawsze pamiętaj o tym, że musisz odpowiednio umyć szamponem, dokładnie wypielęgnować i dokładnie spłukać włosy
  • Unikaj gorących narzędzi, ponieważ powodują one szybsze przetłuszczanie się włosów.
  • Przestań bawić się włosami – czesanie lub dotykanie włosów pobudza gruczoły łojowe.
  • Pomiń odżywki bez spłukiwania i inne produkty nawilżające włosy.
Zasady którymi powinnaś się kierować podczas kupowania produktów do pielęgnacji włosów
unsplash.com

4.Rozdwojone końcówki

Gdy olejek ze skóry głowy nie dociera do końców włosów, z czasem wysychają i rozdwajają się. Rozdwojone końcówki to sygnał do między innymi przycinania włosów. Brak przycinania włosów powoduje, że pęknięcia sięgają w górę łodygi włosa. W końcu będziesz musiał przyciąć więcej włosów, aby wyeliminować uszkodzenie.

Ciepło pogarsza rozdwojone końcówki, więc trzymaj się z daleka od prostownicy czy suszarki – zainwestuj w wysokiej jakości środek chroniący przed ciepłem i unikaj ciepła. Wcieranie odrobiny olejku w końcówki może zminimalizować wygląd rozdwojonych końcówek, zapewniając jednocześnie odżywienie. Unikaj nadmiernego szczotkowania i mycia szamponem, ponieważ mogą one zintensyfikować rozdwajanie końcówek.

5. Suche włosy

Jeśli twoje włosy są szorstkie, błagają cię o białko. Kwasy tłuszczowe, takie jak witamina B5, omega 3 i 6, mogą pomóc uzupełnić wysuszone włosyCzasami inne podstawowe problemy, takie jak menopauza, pigułki antykoncepcyjne, ciąża lub brak równowagi hormonalnej, mogą odbijać się na fakturze włosów . Niedokrwistość i nadczynność tarczycy mogą również powodować suchość. Do włosów suchych należy podejść z najwyższą ostrożnością i delikatnością. Postaraj się złagodzić rzeczy, które powodują, że włosy są bardziej kruche, takie jak ekspozycja na słońce i chlor, zanieczyszczenia, zabiegi chemiczne i stylizacja na gorąco.

Maski i olejki do włosów mogą odwrócić uszkodzenia, zmiękczyć pasemka, przywrócić nawilżenie i sprawić, że włosy będą lśniące i podatne na układanie. Zimne prysznice i zmiana sposobu suszenia włosów również mogą pomóc w zapobieganiu wysuszeniu.

 

Niezależnie od tego, czy zbyt często myjesz włosy szamponem, czy spędzasz zbyt dużo czasu z prostownicą, Twoje włosy w wyjątkowy sposób informują Cię, kiedy coś jest nie tak, słuchaj tego. Zawsze zachowaj ostrożność i skonsultuj się z lekarzem, jeśli potrzebujesz dalszej pomocy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here