Czy martwienie się o matowe włosy stało się twoją drugą naturą? Jeśli mimo wszystko nic nie pomaga w dążeniu do gładkich i lśniących włosów, nie jesteś sam. Jednymi z największych winowajców matowych włosów jest nadmierne mycie i gromadzenie się produktów do włosówUzyskanie lśniących włosów nie musi być trudne. Dlatego chcemy pomóc ci zrozumieć co robić, aby włosy były gładkie i lśniące. 

Co powoduje matowe włosy?

Przed wypróbowaniem kuracji na matowe włosy należy zbadać przyczyny, które je powodują. Szczegółowe podejście do matowych włosów może pomóc w wyborze odpowiedniego rozwiązania.

Co zrobić, aby włosy się nie puszyły?
unsplash.com

Jak naprawić matowe włosy?

1. Kondycjonowanie włosów

Włosy błyszczące odnoszą się do włosów, które odbijają światło. Jeśli zauważyłeś, gładsze powierzchnie odbijają więcej światła niż szorstkie. To samo dotyczy twoich włosów.

Eksperci od włosów zalecają kondycjonowanie włosów po każdym myciu. Odżywki mogą natychmiast pomóc wygładzić naskórek, który jest najbardziej zewnętrzną warstwą włosów. Pomaga również naturalnie chronić korę, która jest najbardziej wewnętrzną warstwą włosów. Ponadto kondycjonowanie może uchronić włosy przed splątaniem i łamaniem. Przy konsekwentnej aplikacji może przywrócić włosom naturalną sprężystość.

2. Nawilżenie

Jeśli masz matowe włosy, najważniejszym priorytetem powinno być nawilżenie włosów. Włosy suche mają szorstką i matową powierzchnię i są bardziej podatne na uszkodzenia, natomiast włosy nawilżone mają gładkie i lśniące łuski.

Jeśli chcesz, aby włosy i skóra głowy były nawilżone, spróbuj przynajmniej raz w tygodniu zastosować kurację nawilżającą przed szamponem lub odżywczą maskę do włosów, aby uzyskać widoczne rezultaty.

3. Regularnie myj włosy

Matowe włosy są często przesuszone. Tak więc, chociaż codzienne mycie włosów może nie być dobrym pomysłem, z reguły większość ekspertów zaleca mycie włosów co 2-3 dni. Użyj łagodnego szamponu oczyszczającego, aby wyeliminować brud i gromadzenie się produktu bez pozbawiania włosów naturalnych olejków.

4. Wybór odpowiednich produktów

Kluczem do tego jest dostosowanie rutyny i produktów do pielęgnacji włosów do rodzaju włosów. O ile odpowiedni szampon i odżywka mogą zdziałać cuda dla włosów, o tyle niewłaściwe mogą je znacznie uszkodzić.

Wybierając produkty do pielęgnacji włosów, pamiętaj o ich rodzaju i strukturze. Najlepiej też unikać produktów zawierających szkodliwe chemikalia, siarczany i parabeny.

Które zabiegi warto wykonać zimą

5. Prawidłowe użytkowanie produktów

Najczęstszą przyczyną matowienia włosów jest niewłaściwe spłukiwanie szamponu, co również może prowadzić do nagromadzenia się produktu. Eksperci zalecają spłukiwanie włosów, aż woda będzie czysta i wolna od baniek mydlanych.

Unikaj nakładania odżywki na cebulki, ponieważ obciąża włosy, a jednocześnie sprawia, że ​​wyglądają matowo i płasko. Odżywkę używaj tylko na połowie i na końcach włosów.

Ogranicz używanie produktów do stylizacji w jak największym stopniu. Chociaż produkty do włosów zawierające silikon mogą nadać matowym włosom świetlistego blasku, najlepiej używać ich oszczędnie.

6. Dbaj o końcówki włosów

Nierówne i niechlujne końcówki mogą sprawić, że włosy będą matowe, nawet po odpowiednim umyciu i odżywianiu. Przycinanie włosów co 8-12 tygodni może zapobiec rozdwajaniu się końcówek . Nie zapomnij o nałożeniu na włosy sprayu lub serum chroniącego przed ciepłem przed suszeniem lub stylizacją na gorąco.

7. Suszenie ręczników

Mokre włosy są bardziej podatne na uszkodzenia. Z grubsza pocieranie włosów ręcznikiem może znacznie osłabić włosy i doprowadzić do ich rozdwajania, łamania i wypadania. Aby prawidłowo osuszyć włosy ręcznikiem, wyciśnij z nich nadmiar wody, a następnie delikatnie osusz małe fragmenty miękkim ręcznikiem z mikrofibry.

Dodatkowe wskazówki, aby twoje włosy były piękne i lśniące

1. Śpij na jedwabnej poduszce

Prosta zmiana rutyny może mieć znaczący wpływ na twoje włosy. Zmień swoją obecną poszewkę na jedwabną poszewkę.  Jest to skuteczny sposób na zapobieganie tarciu towarzyszącemu przewracaniu się podczas snu.

2. Użyj odpowiedniego rodzaju szczotki

Okrągłe lub płaskie szczotki z dużą szczeliną między włosiami są idealne do matowych włosów. Zawsze delikatnie czesz.

3. Wypróbuj olej słonecznikowy

Olej słonecznikowy jest bogaty w witaminy, kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6. Zaletą jest to, że szybko się wchłania w skórę głowy. Możesz spróbować nawilżyć włosy i skórę głowy olejem słonecznikowym przed umyciem go szamponem.

Generalnie włosy wyglądają na słabe i matowe, gdy są suche i zniszczone. Jednak odpowiednie środki, takie jak utrzymanie zdrowia skóry głowy, zwiększenie spożycia białka i stosowanie od czasu do czasu głębokiej kuracji kondycjonującej skórę głowy i włosy, mogą pomóc w przywróceniu jej kształtu. Musisz jednak zacząć od poznania rodzaju twoich włosów oraz świadomej pielęgnacji. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here