Nie każdy zna się na składnikach produktów do pielęgnacji. To frustrujące, że nawigacja po etykiecie produktu może wydawać się pracą na pełny etat. To kolejny krok w naszym i tak już zajętym życiu.  To zrozumiałe że nam się nie chce, ale toksyczne chemikalia w naszych produktach do włosów i rosnąca liczba osób chorych i cierpiących cierpiących na problemy zdrowotne sprawiają że powinien być to nasz obowiązek.

Nie każdy z nas jest świadom ile paskudnych składników znajduje się w naszych produktach codziennego użytku. Często się może zdarzać, że długotrwałe (a nawet jednorazowe użycie) korzystanie z toksycznych produktów może spowodować wiele poważnych reakcji alergicznych. Dlatego lepiej zapobiegać to niż leczyć, warto jest przeanalizować dokładnie skład zanim kupimy produkt.

Jak zacząć dbać o włosy?
unsplash.com

Dlaczego za każdym razem musimy czytać skład etykiety?

1. Marki nieznacznie zmieniają sformułowania z etykiety na etykietę;

2. Niektóre chemikalia są nowe, że informacje o nich są ograniczone, gdy je wyszukujesz w Google lub wprowadzasz na strony internetowe

3. Niektóre składniki mają niską ocenę , gdy przeprowadzono ograniczone badania nad składnikiem lub jego skutkami, gdy jest stosowany codziennie lub kilka razy dziennie.

Całkowicie rozumiem, że czytanie za każdym razem etykiety to radykalna zmiana stylu życia. Jednak to z pewnością poprawi kondycję twoich włosów. Nie mówimy, że musisz przyjąć styl życia w 100% wolny od toksyn, ale to nie byłoby straszne, prawda?

Nie martw się, najlepszym podejściem jest prosty system zasad i gwarantuję, że pomoże Ci lepiej zrozumieć Twoje produkty, da Ci poczucie niezależności w dokonywaniu wyborów i na dobrej drodze do czyszczenia włosów.

Kiedy powinniśmy zastanowić się nad kupnem szamponu?

Jeśli produkt jest sprzedawany na rynku spożywczym, domu towarowym to prawdopodobnie nie jest on z dobrym składem.

Wymagania dotyczące okresu przydatności do spożycia produktu zwykle oznaczają, że coś w nim jest, a przez to rozumiem syntetyczne konserwanty i szkodliwe chemikalia. Jest to również centrum nowej epidemii „ekościema”, ponieważ w ostatecznym rozrachunku chodzi o wynik finansowy w tego typu sprzedawcach.

Jeśli na pierwszy rzut oka zobaczysz: „zapach, perfumy, naturalny zapach” – to oznacza że ten produkt musisz odrzucić.

„Zapach” może obejmować wiele składników, z których żaden nie musi być wymieniony na etykiecie. Często zawierają ftalany i dlatego są głównym składnikiem hamującym gospodarkę hormonalną.

Jak świadomie kupować produkty do pielęgnacji włosów

Jeśli na butelce znajdują się terminy związane z ekologią.

 Duże marki widzą, że rynek zaczyna przejmować się tym, co nakładają na swoje ciała i chcą to mieć na etykiecie. Nie pozwól, by te nagłówki Cię kołysały. Jeśli zatrzymasz się i spojrzysz na etykietę, prawdopodobnie zobaczysz, że produkt jest daleki od zapewnień producenta.

Długi przerażająco brzmiący składnik ma łatwe do zrozumienia wyjaśnienie

Na przykład niektóre składniki mogą wyglądać przerażająco, ale tuż obok nich etykieta przedstawia składnik w kategoriach laika. Na przykład często zobaczysz wymieniony składnik w następujący sposób: Butyrospermum Parkii (Masło Shea). Wsporniki są oferowane, więc wyraźnie rozumiemy, że ten składnik jest dobry.

Formułowanie i butelkowanie produktów w sposób przyjazny dla środowiska i zrównoważony jest niezwykle trudne i kosztowne. Jeśli firma przeszła przez kłopoty i wydatki, aby to zrobić, będzie starać się to utrzymać. Jeśli nie masz pewności, czy składnik o skomplikowanym brzmieniu jest rzeczywiście składnikiem świadomym, można bezpiecznie założyć, że tak nie jest.

Jeśli produkt pięknie pachnie

Czyste składniki, które zapewniają zapach, pochodzą zwykle z wody różanej lub olejków eterycznych, które są piękne. Niestety, wielu ludzi przyciąga silny zapach sztucznych jagód. Rozumiem, ładnie pachną, ale sieją spustoszenie w twoim zdrowiu. W naszym szamponie i odżywce nie powinny znajdować się syntetyczne kolory.

Jeśli zastosujesz się do tych prostych zasad to będzie dobry początek, teraz niezwykle ważne jest dbanie nie tylko o nasze zdrowie, ale o ciało i włosy! Dobra pielęgnacja jest równie ważna, aby włosy były piękne i lśniące.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here