Jak zacząć dbać o włosy? Włosy to prawdopodobnie jedna z pierwszych rzeczy, które zauważasz w ludziach, gdy spotykasz ich po raz pierwszy. Dotyczy to zwłaszcza kobiet. Piękne i lśniące włosy zawsze pozostawiają dobre wrażenie, dlatego tak ważna jest ich odpowiednia pielęgnacjaDobra pielęgnacja włosów odgrywa również ważną rolę w utrzymaniu zdrowych włosów i pomaga uniknąć rozległych uszkodzeń, które mogą prowadzić do wypadania włosów oraz łamania włosów

Regularne mycie reklamowanymi przez celebrytów szamponami i odżywkami nie wystarczy. Aby mieć zdrowe, mocne i lśniące włosy, musisz wiedzieć, jak codziennie o nie dbać.

Które zabiegi warto wykonać zimą

Jak dbać o pielęgnację włosów?

Regularnie przycinaj włosy

Wielu uważa, że ​​należy to zrobić, aby przyspieszyć wzrost włosów. Wierz lub nie, to mit. Niezależnie od tego, czy je przycinasz, przycinasz, czy nie robisz żadnej z tych czynności, włosy rosną o pół cmlub 1,3 cm każdego miesiąca. Genetyka, hormony i dieta to prawdziwe czynniki wpływające na tempo wzrostu włosów. Prawdziwym powodem, dla którego potrzebujesz regularnych fryzur, jest utrzymanie zdrowych włosów. Rozdwojone końcówki nie tylko dodają zaniedbanych włosów, ale także sprawiają, że wyglądają niezdrowo. Powstają w wyniku czesania i regularnego używania narzędzi do stylizacji włosów. Dlatego najlepiej przycinać włosy co 6-8 tygodni, aby zachować mocne i zdrowe włosy.

Użyj odpowiedniego szamponu

Ważne jest, aby używać szamponu przeznaczonego do rodzaju włosówJeśli jednak cierpisz na wypadanie włosów , najlepiej używać szamponów dla dzieci, ponieważ nie zawierają one silnych chemikaliów, które mogą uszkodzić skórę głowy lub włosy.

Bądź delikatna

Regularne czesanie włosów jest niezbędne, ale sposób szczotkowania jest jeszcze ważniejszy. Nadmierne szczotkowanie może uszkodzić włosy. Zamiast tego czesz włosy dwa razy dziennie i bądź delikatny. Używaj odpowiedniej szczotki do włosów lub grzebienia i nigdy nie szczotkuj mokrych włosów. To wtedy włosy są najbardziej wrażliwe i podatna na pękanie i wyrywanie.

Jesteś tym, co jesz

Zdrowa dieta jest ważnym czynnikiem dla zdrowych włosów. Aby mieć mocniejsze włosy, spożywaj jajka, mleko i produkty mleczne, ryby, orzechy, marchew, warzywa o ciemnych liściach, rośliny strączkowe i zboża. Upewnij się również, że spożywasz minerały i witaminy. Brak niektórych witamin, takich jak żelazo, przyczynia się do zniszczenia włosów, a nawet może prowadzić do ich wypadania u kobiet . Ponadto unikaj ekstremalnej utraty wagi i surowej diety, ponieważ przyczyniają się one do pogorszenia stanu włosów.

Postaw na naturalność

Jeśli to możliwe, unikaj suszarki do włosów, lokówek lub prostownic. Ekspozycja na ciepło niszczy włosy. Unikaj też częstego farbowania włosów. Substancje chemiczne zawarte w farbie do włosów są silne i szkodliwe dla włosów.

Jak zacząć dbać o włosy?
unsplash.com

Bądź szczęśliwy

Zmniejsz sytuacje stresowe. Stres jest jedną z głównych przyczyn wypadania włosów u kobiet. Twoja psychika ma ogromne znaczenie dla ogólnego zdrowia fizycznego. Dlatego bądź szczęśliwy.

Odżywiaj skórę głowy

Jeśli to możliwe, stosuj kuracje na włosy przynajmniej raz w tygodniu. I nie ma potrzeby wykonywania wymyślnych zabiegów w salonie, które będą kosztować fortunę. Wiele z nich możesz zrobić samodzielnie, korzystając z kilku składników, które prawdopodobnie masz już w kuchni. Miej zdrowe, mocne i piękne włosy w przystępnej cenie.

Dbanie o włosy jest ważne, aby były one piękne i lśniące. Na włosy każdy z nas zwraca uwagę. Brzydkie, tłuste i zniszczone włosy nie są naszą dobrą wizytówką. Warto więc zacząć o nie dbać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here