Większość z nas lub nosić długie włosy. Chociaż długie włosy wyglądają estetycznie, zadbani o nie może być trudnym zadaniem! Z pewnością rozczesywanie takich włosów to nie lada wyzwanie, ale nie tylko z rozczesywaniem zmagają się osoby z długimi włosamiOto kilka sposobów, dzięki którym możesz zadbać o swoje długie włosy bez wyrywania ich z głowy.

Jak dbać o długie włosy?

1. Nie myj zbyt często

Aby pobudzić wzrost włosów i utrzymać je długo i zdrowo, należy upewnić się, że olejk skóry głowy jest nienaruszony. Zbyt częste mycie włosów szamponem może usunąć naturalne oleje i wilgoć ze skóry głowy, co może utrudniać jej wzrost.

Jeśli masz tłustą skórę głowy, możesz ją odżywić, zamiast myć ją szamponem. Możesz także użyć suchego szamponu, aby skóra głowy była czysta i wolna od oleju i brudu.

2. Wyczyść poduszki

Nie chcesz, aby na skórze głowy gromadził się brud i tłuszcz! Trzymaj się z dala od brudnych poszewek na poduszki i ręczników, które mogą przenosić brud na skórę głowy. Może to powodować łamanie się lub nadmierne przetłuszczanie włosów, co zachęca do częstszego mycia. Mogą nawet przyczyniać się do innych chorób skóry głowy, takich jak łupież i ostatecznie wypadanie włosów.

3. Używaj zamiast szczotki grzebieni 

Jeśli masz długie włosy, istnieje duże prawdopodobieństwo, że łatwo się one zaplątają. Możesz użyć grzebienia zamiast szczotki wiosłowej, aby uniknąć pęknięcia. Podczas rozczesywania musisz też zacząć czesać włosy od końcówek. Zapobiegnie to pękaniu.

Jak dbać o długie włosy
unsplash.com

5. Ochrona przed ciepłem jest koniecznością

Unikaj używania narzędzi wytwarzających ciepło, takich jak prostownice i suszarki. Te usuwają naturalne oleje z włosów i skóry głowy, powodując ich pękanie. Jeśli używasz ich zbyt często, postaraj się użyć środka chroniącego przed ciepłem, aby zapobiec wyeliminowaniu naturalnych olejków i wilgoci z włosów.

6. Umyj włosy przed snem

Szczotkowanie włosów przed snem zapobiegnie ich łamaniu przez rozczesywanie. Zapewnia również równomierne rozprowadzenie olejków na skórze głowy na pasmach włosów. 

7. Unikaj używania zbyt wielu narzędzi do włosów

Mogą one uszkodzić włosy, a nawet spowodować ich łamanie. Chemikalia używane na twoich włosach mogą usunąć z nich olejki eteryczne. Chemikalia również wpływają na poziom pH skóry głowy, niszcząc barierę skóry i ją uszkadzając.

8. Często przycinaj włosy, aby pozbyć się rozdwojonych końcówek

Przycinanie włosów co kilka tygodni sprawia, że ​​wyglądają na pełniejsze. Pomaga również pozbyć się suchych i rozdwojonych końcówek, przyczyniając się do obszernego, zdrowszego wyglądu

Jak świadomie kupować produkty do pielęgnacji włosów

9. Unikaj ciasnych fryzur

Zbyt mocne związanie włosów może wyrwać je z nasady, powodując wypadanie włosów. Może również przyczyniać się do pękania i sprawiać, że będzie wyglądać na cieńszą.

10. Raz w tygodniu olejuj włosy

Mówi się, że masaż głowy poprawia przepływ krwi do mieszków włosowych, promując wzrost włosów. Olejki eteryczne rozwiązują również konkretne problemy ze skórą głowy, takie jak łupież, przyczyniając się do zdrowych włosów i odrastania

Niektóre powszechnie stosowane olejki eteryczne do włosów

  • Olejek eteryczny z mięty pieprzowej
  • Olejek z drzewa herbacianego
  • Olejek goździkowy
  • Olejek eteryczny cynamonowy
  • Olejek eteryczny jojoba

Długie włosy nie są łatwe w utrzymaniu. Musisz upewnić się, że używasz odpowiednich produktów do swojego rodzaju włosów i przestrzegasz dobrej rutyny pielęgnacyjnej. Zaleca się masowanie włosów raz w tygodniu, aby poprawić przepływ krwi i utrzymać włosy długie i zdrowe. Unikaj chemicznej obróbki włosów i wszelkich produktów, które mogą wytwarzać ciepło. Spożywanie pokarmów bogatych w witaminy B, D i żelazo zapewni równomierny i zdrowy wzrost włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here