Rozdwojone końcówki zaczynają się powoli i stopniowo pozbawiają cię spokoju, pusząc się, wysuszając i niszcząc. Dobra wiadomość jest taka, że ​​nie musisz z nimi żyć wiecznie. Chociaż przycięcie jest jednym z najłatwiejszych rozwiązań, ten artykuł jest czymś więcej. Najpierw poznajmy pochodzenie rozdwajających się końcówek i ich przyczyny, zanim przejdziemy do zabiegów i środków zapobiegawczych.

Co powoduje rozdwajanie się końcówek?

Rozdwojone końcówki pojawiają się, gdy końce włosów stają się suche, łamliwe i postrzępione.  Narażenie na ekstremalne warunki pogodowe i techniki pielęgnacji włosów, takie jak suszenie, prostowanie i lokowanie, mogą powodować rozdwajanie się końcówek. Są również spowodowane chemicznymi produktami do włosów. Przy tak wielu ludziach używających codziennie produktów do włosów rozdwojone końcówki są powszechne. Prawie każdy w pewnym momencie poradzi sobie z rozdwojonymi końcówkami.

1. Jak pozbyć się rozdwojonych końcówek

Najlepsze zabiegi naprawcze rozdwojonych końcówek

Palenie świecą

Jedną z najnowszych metod na pozbycie się rozdwojonych końcówek jest cięcie świecą lub welaterapia, którą wykonuje się w profesjonalnym salonie. Polega na skręceniu pasm włosów i spaleniu ich w połowie zapaloną świecą. Gwarantuje to, że rozdwojone końcówki są uszczelnione i nie pękają ponownie.

Użyj serum

Chociaż serum może w rzeczywistości nie leczyć rozdwojonych końcówek, możesz je pokryć serum nabłyszczającym.

Jak dbać o długie włosy
unsplash.com

Nawilż swoje włosy

Suche włosy mogą mieć rozdwojone końcówki. Szukaj szamponów, maseczek i odżywek do włosów ze składnikami nawilżającymi, które pasują do Twojego rodzaju włosów .

Sięgnij po głębokie odżywki

Zabiegi głęboko kondycjonujące mają silniejsze składniki nawilżające i dłuższy czas pozostawienia, dzięki czemu włosy po ich zastosowaniu są bardziej elastyczne. Poszukaj też maseczek z oleju kokosowego lub po prostu użyj oleju arganowego lub oleju ze słodkich migdałów.

2. Naturalne środki zaradcze dla rozdwojonych końców

Żółtko

Żółtko jaja zawiera proteiny potrzebne do utrzymania zdrowych włosów. Z oliwą z oliwek przygotuj maseczkę z żółtka, nałóż na pół godziny i umyj zwykłym szamponem.

Miód

Miód działa jak substancja utrzymująca wilgoć, przyciągając wilgoć i uszczelniając ją we włosach. Nałóż trochę miodu, oliwy z oliwek i twarogu i pozostaw na włosach na 30 minut przed myciem włosów.

Piwo

Nałożenie piwa na włosy może dostarczyć im cukrów i protein. Po umyciu włosów szamponem umyj włosy piwem, pozostaw na 2 minuty i spłucz.

Papaja

Papaja zawiera kwas foliowy, który wspomaga krążenie krwi w skórze głowy i włosach. Wymieszaj papaję i twaróg i nałóż na włosy. Umyj po 30 minutach.

Żel aloesowy

Aloes ma właściwości nawilżające i przeciwbakteryjne. Po prostu użyj żelu uzyskanego po ścięciu łodygi rośliny aloesu i nałóż na włosy. Umyj włosy po pół godzinie.

Jak zapobiec rozdwajaniu się końcówek?

1. Delikatnie szczotkuj włosy

Ostre czesanie włosów może spowodować rozdwajanie się końcówek. Jeśli usłyszysz dźwięk podczas czesania włosów, przestań! Aby pozbyć się splotów, zacznij od dołu.

2. Staraj się ograniczyć ciepło

Jeśli masz już rozdwojone końcówki, pamiętaj, że prostowanie  suszenie może spowodować dalsze uszkodzenia z powodu ciepła. Podczas stylizacji staraj się utrzymywać niską temperaturę.

3. Utrzymuj włosy w czystości

Nigdy nie pozostawiaj na włosach nawet ostatniej odrobiny odżywki. Całkowicie spłucz. Upewnij się również, że dokładnie umyłeś włosy, aby usunąć cały olej.

4. Nie baw się końcówkami

Nie daj się skusić, by drzeć, obrać lub rozerwać rozdwojone końcówki. Powodujesz tylko tarcie naskórka i zachęcasz do bardziej rozdwojonych końcówek.

5. Przełącz na satynowe poszewki na poduszki

Bawełniane poszewki na poduszki powodują duże tarcie we włosach, co prowadzi do rozdwajania i łamania się końcówek. Satynowe lub jedwabne poszewki na poduszki są delikatne dla włosów.

Jeśli rozdwojone końcówki są nowe i znajdują się na początkowym etapie, najlepiej jest zdecydować się na leczenie bezpośrednio, zanim stan się pogorszy. Rozdwojone końcówki nieleczone mogą uszkodzić całe włosy. Dobra pielęgnacja włosów jest środkiem zapobiegawczym oprócz wszystkich wymienionych powyżej opcji leczenia. Dlatego unikaj nadmiernego stosowania ostrych środków chemicznych i technik stylizacji na gorąco, aby nie dopuścić do rozdwajania końcówek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here