Marzysz o tym, by swoje suche i ciągle napuszone włosy przemienić w gładkie, lśniące, doskonale odżywione kosmyki? Kluczem do sukcesu jest odpowiednia pielęgnacja! Podpowiadamy, jak dbać o suche włosy.

Dlaczego włosy się przesuszają?

Pierwszym krokiem do lepszych, doskonale nawilżonych włosów jest znalezienie przyczyny problemu. Jednym z najczęstszych błędów posiadaczek suchych włosów jest częste narażanie kosmyków na działanie wysokich temperatur. Codzienne prostowanie, kręcenie i suszenie gorącym nawiewem niszczy włókna włosowe, doprowadzając do znacznego pogorszenia ogólnej kondycji pasm. Wysoka temperatura destabilizuje otoczkę tłuszczową, która ma chronić łuski włosowe. Niechronione łuski łatwiej się rozchylają, a przez to włosy szybko tracą nawilżenie, a w konsekwencji stają się przesuszone.

Za suchość włosów mogą odpowiadać również:

  • częste zabiegi fryzjerskie – zwłaszcza farbowanie i rozjaśnianie,
  • źle dobrana pielęgnacja,
  • nieodpowiednio zbilansowana dieta. 

Olejki, czyli skuteczne regenerum dla suchych włosów 

Najważniejszym produktem w walce z przesuszeniem włosów jest dobrze dobrany olejek! Olejki poza właściwościami nawilżającymi, doskonale regenerują włosy i odżywiają cebulki. Efekty widoczne są już po jednym zastosowaniu. Włosy stają się miękkie i błyszczące, a przy tym nie są nadmiernie obciążone. 

Wybierz olejek o potwierdzonym działaniu, oferowany przez znaną i cenioną markę. Produkty renomowanych firm znajdziesz na stronie https://sklep.jld.pl/s/435/olejki-do-wlosow-suchych. Propozycją sklepu Jean Louis David są olejki z autorskiej serii marki oraz producentów takich jak Matrix, Montibello, Olaplex, Kérastase czy L’Oréal Professionnel. W asortymencie dostępne są produkty nawilżające, wzmacniająco-wygładzające, odbudowujące i rozświetlające, przygotowane z drogocennych składników – na czele z olejkiem arganowym, kukurydzianym, tsubaki, z nasion baobabu oraz z nasion zielonej herbaty. Z pewnością znajdziesz w ofercie coś idealnego dla swoich włosów!

Inne kosmetyki, które mogą Ci się przydać

Samo olejowanie nie wystarczy. Kluczem do sukcesu jest kompleksowa pielęgnacja z wykorzystaniem właściwych kosmetyków. Pierwszy na liście jest szampon. Wybierz produkt pozbawiony SLS-ów, parabenów, silikonów i innych szkodliwych składników, o delikatnym działaniu myjącym, najlepiej o jak najbardziej naturalnej formule. Bogactwo naturalnych składników, wyciągów roślinnych i właściwie zbilansowanych kompleksów witamin i minerałów przywróci Twoim włosom blask. 

W Twoim rytuale pielęgnacyjnym nie powinno zabraknąć odpowiedniej odżywki. Świetnie sprawdzi się produkt na bazie drogocennych olejków. Raz na tydzień warto zastosować odżywkę wzbogaconą o hydrolizowane proteiny, czyli np. kreatynę lub jedwab. Proteiny wykazują działanie wzmacniające.

Pielęgnację możesz uzupełnić o maskę. Maska działa kojąco na skórę głowy, odbudowuje strukturę włókien włosowych, a także doskonale odżywia.

Szampony, odżywki i maski do włosów suchych również znajdziesz na stronie sklep.jld.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here