Memy z piesełem zna chyba każdy. Mem zyskał popularność w 2013 roku i od tamtej pory cały czasy wykorzystywany jest w różnych sytuacjach w internecie. Niewiele osób jednak wie, jaka jest historia tego obrazka oraz jakiej rasy jest pieseł? Pierwsze obrazki z psem można było znaleźć w internecie już w 2010 roku. Znajdowały się one na blogu przedszkolanki z Japonii Atsuko Salo.

Znajdujący się na nich pies wabił się Kabosu

Przerabiane na memy różne wersje zdjęć pas stawały się coraz popularniejsze od około połowy 2012 roku dzięki serwisowi 4chan oraz Tumblr. Jenak to tak naprawdę w 2013 roku dzięki Redditowi pieseł stał się naprawdę popularny. Pieseł doczekał się nawet własnej kryptowaluty, a na Reddicie powstał specjalny sklep który umożliwia zakupy w tej właśnie walucie. Angielska wersja pieseła czyli słowo doge uzyskało w 2013 roku drugie miejsce na najbardziej kreatywne słowo.

Dla osób zainteresowanych kupnem pieseła, czyli psa rasy Shiba przedstawimy podstawowe informacje na jej temat, skąd pochodzi, jak o niego dbać i czym się charakteryzuje.
Rasa Shima inu należy do szpiców i psów w type pierwotnym. Rasa ta wywodzi się z górskich terenów Japonii. Co ciekawe wyraz inu w japońskim języku oznacza po prostu pies. Nie wiemy jednak jakie jest znaczenie zwrotu shiba, ponieważ słowo to znaczy zarośla co na pierwszy rzut oka nie ma zbytnio sensu. Przyjęło się, że Shiba inu bywa tłumaczone jako mały „pies z zarośli”. Psy te były wykorzystywane w Japonii na drobną zwierzynę oraz ptaki, ale czasami również na jelenie i niedźwiedzie.

jakiej rasy jest pieseł

Psy Shiba ważą do 13 kg. Są to najmniejsze spośród japońskich ras klasyfikowanych przez Międzynarodową Federację Kynologiczną. Do cech charakterystycznych rasy bez wątpienia należy zaliczyć trójkątne uszy które świadczą o bardzo dużej czujności psów tej rasy. Zawinięty ogon według klasyfikacji powinien opierać się o plecy. Sierść może mieć czerwoną barwę ale również czarną-tan oraz sezamową. Sezamowa barwa sierści jest mieszanką czerwieni i czerni. Bez względu na kolor umaszczenia pies powinien posiadać lekko białawe włosie w okolicach pyska, a także przy gardzieli i na klatce piersiowej, brzuchu oraz na spodzie ogona i od środka nóg. Psy te często przypominają lisy.

Psy tej rasy są bardzo pewne siebie i nie dają się podporządkować jeśli właściciel nie jest konsekwentny względem nich. Są bardzo przywiązane do miejsca w którym przebywają. To że od lat były wykorzystywane do łowów również jest widoczne w zachowaniu psa. Dodatkowo psy długo zyskują zaufanie, nie tylko ludzi, ale również innych zwierząt. Psy tej rasy sprawdzą się jako psy stróżujące, ponieważ są czujne, ale nie szczekają bez powodu.

Przy odpowiednim przystosowaniu od szczeniaka pies dobrze odnajdzie się w grupie. Jeśli zostanie przyzwyczajony w odpowiedni sposób, nie będzie również problemu aby Shiba inu przebywał z innymi zwierzętami domowymi. Pies Shiba jest bardzo skupiony na wykonywanej przez siebie czynności, do tego jest to spokojny i powolny pies.

jakiej rasy jest pieseł

Psy te nie posiadają genetycznych obciążeń do chorób. Zdarzają się one głównie jeśli psy pochodzą z chowu wsobnego. Zdarza się, że pies może zachorować na takie choroby jak dysplazja stawu biodrowego czy zaćma jednak ryzyko to nie jest większe niż u innych psów o podobnej wielkości. Ważne jest kontrolowanie wagi psa aby zminimalizować ryzyko nadwagi. W celu zachowania dobrego zdrowia i wagi naszego psa powinien być on żywiony pokarmem które zawiera dużo mięsa. Psy potrzebują również dużo ruchu. Jeśli pies będzie odpowiednio karmiony i będzie posiadał ruch w odpowiedniej ilości może dożyć nawet 15 lat.

Warto jednak unikać dużego wysiłku z psem w gorące letnie dni ze względu na gęste futro które utrudnia chłodzenie ciała.
Psa można karmić zarówno karmą suchą jak i mokrą, ale tak jak wcześniej wspomniano należy zwrócić uwagę aby posiadała ona wysoką zawartość mięsa, a mało zbóż które są częstymi wypełniaczami. W przypadku karmienia suchą karmą należy pamiętać aby pies posiadał cały czas dostęp do świeżej wody.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJakie witaminy ma kiwi
Następny artykułJaki suv kupić

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here