Oliwka to niezbędnik w domu jeśli mamy małe dziecko, jednak oliwka jest dobra nie tylko dla najmłodszych, ale też dla starszych ponieważ jest to olej mineralny, który pachnie miękko i przyjemnie, służy do odżywiania i zmiękczania skóry dzieci, podobnie jak u dorosłych. Jednak to nie jedyne zastosowanie tego produktu. Dziś chcemy wam powiedzieć o kilku zastosowaniach oliwki dla dzieci. 

Nie każdy z nas wie, ale oliwka ma kilka różnych zastosowań. Możemy ją używać także do pielęgnacji urody, sprzątania domu czy też przy majsterkowaniu.

Zastosowania oliwki dla dzieci

Oliwka do pielęgnacji drewna

Nie wiem czy wiecie, ale olejek dla dzieci doskonale nadaje się do pielęgnacji drewna i polerowania mebli. Aby to zrobić, wystarczy nanieść niewielką ilość na drewniane meble, stół, kredens czy półkę, a następnie rozprowadzić na całej powierzchni czystą szmatką. Delikatnie potrzyj, a zobaczysz, jak wyróżnia się jego połysk . Ponieważ jednak istnieją gatunki drewna, które nie najlepiej reagują na oliwkę, radzimy najpierw przetestować oliwkę w niewidocznym kącie przed nałożeniem go na całość. Wypróbuj część jednej nogi, która jest do wewnątrz lub z tyłu.

Dlaczego dzieci się źle zachowują i jak na to reagować?
pixabay.com

Oliwka jako krem nawilżający do paznokci

Warto przed wykonaniem manicure polać, wysmarować paznokcie niewielką ilością olejku w okolicy skóry, która je otacza. Dzięki temu jeśli lakier zsunie ci się podczas malowania, to nie pobrudzi się twoja skóra i z łatwością ją wyczyścisz, pozostawiając ręce czyste. W ten sam sposób, jeśli wolisz, możesz nałożyć oliwkę dla dzieci na paznokcie i skórki po wykonaniu manicure czyli  po wyschnięciu lakieru, dzięki temu Twoje dłonie będą wyglądać piękniej.

Środek do czyszczenia lakieru

Ta użyteczność olejku dla dzieci szczególnie spodoba się fanom majsterkowania. Niektóre farby używane w pracy lub dekoracji wnętrz można bardzo łatwo zmyć, gdy poplamiamy nimi ręce lub część skóry, ale są też inne, które są szczególnie trudne do usunięcia. Najlepszym sposobem na usunięcie farby z rąk jest właśnie oliwka dla niemowląt.  Ta sztuczka jest również zwykle przydatna, jeśli masz trochę kleju na palcach. Po użyciu oliwki do usunięcia plam wystarczy umyć ręce.

Oliwka do złuszczania ust

Oliwka dla niemowląt idealnie sprawdza się jako środek złuszczający . Wystarczy wymieszać łyżkę oliwki dla niemowląt ze szczyptą cukru.  Następnie delikatnie rozprowadź ją na ustach i w kółko. Poczekaj kilka sekund i usuń ciepłą wodą. Następnie trzeba nawilżać obszar wargi balsamem . Należy jednak mieć świadomość, że nie jest wskazane częste złuszczanie ust, ponieważ skóra w tym obszarze ciała jest szczególnie wrażliwa i delikatna i może przynosić efekty odwrotne do zamierzonych. Wskazane jest jednak robienie tego regularnie, jeśli regularnie używasz trwałych lub długotrwałych pomadek.

Sposoby na niejadka
pixabay.com

Oliwka pomaga w rozplątaniu łańcuszków

Chyba każdemu z nas zdarzyło się poplątać naszyjnik, wtedy udręką jest jego rozplątanie. Nie każdy jednak wie, że z pomocą może przyjść niezawodna oliwka dla niemowląt. Już kilka kropel olejku wystarczy by uporać się z pętelką. Wystawczy wlej na środek węzła oliwy i cierpliwie rozplątać go, oliwka sprawi że łańcuszek będzie się ślizgał bez większych problemów.

Jak widzimy oliwka ma wiele cudownych zastosować, o których nie każdy z nas może wiedzieć. Warto więc mieć oliwkę do niemowląt, nawet jeśli w naszym domu nie ma żadnych dzieci. Oliwka jest dużym udogodnieniem w domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here