Od czasu do czasu nikt z nas nie może uniknąć puszenia się włosów. Jeśli jednak puszenie sprawia, że ​​włosy stają się trudne do ułożenia ten artykuł jest dla Ciebie. Dziś pomożemy odpowiedzieć Ci na pytanie, jak poradzić sobie z puszącymi włosami i sprawić, by były gładsze i lśniące.

Co powoduje puszenie się włosów?

1. Genetyka

Genetyczny skład twoich włosów może powodować puszenie się włosów. Włosy kręcone i falowane stają się o wiele bardziej skręcone w porównaniu do włosów prostych. Twój typ włosów zależy od kształtu mieszków włosowych. Jeśli masz zaokrąglony mieszek włosowy, twoje włosy rosną prosto. Jeśli masz płaskie mieszki włosowe, typ twoich włosów staje się falisty lub kręcony, przez co są bardziej podatne na puszenie się.

2. Uszkodzenie

Zniszczone włosy są zwykle kędzierzawe. Stylizacja na gorąco, koloryzacja, przemywanie, szorstkie szczotkowanie i zanieczyszczenia powodują uszkodzenie i wysuszenie włosów. Stylizacja na gorąco za pomocą suszarek, prostownic i lokówek usuwa naturalne oleje ze skóry głowy. Substancje chemiczne zawarte w farbach, i innych produktach do pielęgnacji włosów również mogą powodować uszkodzenia i puszenie się włosów.

3. Wilgotność

Wilgotność to najczęstsza i najczęstsza przyczyna puszenia się włosów. Wiemy, że wilgoć w powietrzu powoduje puszenie się włosów, ale jaka nauka za tym stoi? Wysoki poziom wodoru w wilgoci tworzy wiązania z cząsteczkami wody i białkami we włosach. To powoduje puszenie się.

4. Suchość

Włosom suchym brakuje wilgoci i starają się wchłonąć całą wilgoć z powietrza. Jeśli wychodzisz na zewnątrz w wilgoci, suche włosy stają się bardzo puszące. To jest powód, dla którego kręcone i falowane włosy mają tendencję do puszenia się, ponieważ są już suche.

Jak zacząć dbać o włosy?
unsplash.com

Co zrobić aby włosy się nie puszyły?

1. Keratyna

Keratyna to białko strukturalne potrzebne do zdrowych włosów. Zabiegi keratynowe w salonie zapewniają miękkie, nie puszące się i lśniące włosy, które utrzymują się nawet do kilku miesięcy.

2. Maski do włosów

Maseczki do włosów puszących się zawierają składniki nawilżające. To głęboko pielęgnujące maski, które mają mocniejsze składniki i dłuższy czas pozostawienia.

3. Produkty do pielęgnacji włosów

Szampony

Do mycia włosów wybieraj delikatne szampony. Jeszcze lepiej, szukaj szamponów, które pasują do Twojego rodzaju włosów . Unikaj szamponów siarczanowych, ponieważ z czasem mogą uszkodzić włosy i powodować puszenie się. Poszukaj szamponów z gliceryną. Gliceryna jest substancją utrzymującą wilgoć, która może przyciągać wilgoć z powietrza i blokować kosmyki włosów.

Odżywka

Odżywka to niezbędny składnik do pielęgnacji włosów. Dodaje włosom warstwę ochronną i zapobiega puszeniu się.

Serum

Nie pomijaj serum chroniącego przed ciepłem tylko dlatego, że się spieszysz lub jesteś leniwy. Takie serum sprawia, że ​​stylizacja jest nieco bezpieczniejsza i zapobiega puszeniu się włosów.

Dyfuzor w narzędziach do ogrzewania włosów

Użyj dyfuzora w suszarce. Dyfuzor ogranicza ilość ciepła dotykającego włosów i mocnego uderzenia. Tworzy mniejsze tarcie i puszenie się.

Fryzury dla kręconych włosów

Włosy średniej długości i długie eliminują opuchliznę i puszenie się. Porozmawiaj ze swoim stylistą o typie włosów, kształcie twarzy i cięciach minimalizujących puszenie się włosów.

Jak dbać o pielęgnacje każdego rodzaju włosów?
unsplash.com

Wskazówki dotyczące zapobiegania puszeniu się włosów

Co powinnaś robić gdy masz puszące włosy

 • Śpij na jedwabnych poszewkach, aby zapobiec puszeniu się. Powoduje mniejsze tarcie, suchość, pękanie i puszenie się.
 • Przycinaj włosy co 4-8 tygodni, aby uniknąć rozdwajania się końcówek, łamania i puszenia się.
 • Rozpyl bezalkoholowy spray do włosów na szczoteczkę do tuszu do rzęs i rozprowadź go przez puszące się pasma włosów, aby je zmiękczyć.
 • Jeśli masz kędzierzawe włosy, odłóż ręczniki do włosów. Ręczniki bawełniane powodują tarcie we włosach, co prowadzi do ich puszenia się i łamania. Użyj ręcznika z mikrofibry lub miękkiej koszulki lub po prostu wysusz włosy powietrzem.

Czego nie powinnaś robić gdy masz puszące włosy

 • Nie myj włosów gorącą wodą, ponieważ zrywa naturalne oleje ze skóry głowy i powoduje unoszenie się łusek, powodując puszenie.
 • Staraj się unikać narzędzi do stylizacji na gorąco, takich jak prostownice, lokówki i suszarki.
 • Nie czesz włosów, gdy są suche, zwłaszcza gdy masz włosy falowane i kręcone. Użyj grzebienia o szerokich zębach, aby szczotkować włosy, gdy są jeszcze wilgotne.

Jak czesać puszące się włosy?

 • Ważne jest, aby wrócić i zapoznać się z podstawami pielęgnacji włosówWłosy kręcone i falowane są bardziej podatne na puszenie się. Użyj grzebienia z szerokimi zębami zamiast zwykłej szczotki do włosów. Jeśli masz proste włosy, uczesz je szczotką łopatkową.
 • Po prysznicu idealnym momentem na rozczesanie włosów byłoby, gdy są one częściowo mokre.
 • Użyj odżywki do włosów, zanim zaczniesz czesać.
 • Uważaj podczas czesania, nie wywieraj nacisku.
 • Zacznij od dolnych części włosów i kieruj się w górę.

 Unikanie silnego ciepła i produktów, a także regularna pielęgnacja włosów i nakładanie masek od czasu do czasu znacznie pomaga ujarzmić puszące się włosy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here