Jednym z najczęściej stosowanych sposobów leczenia wypadania włosów są przedłużane(doczepiane włosy)  Można je łatwo przyczepić do włosów i są idealne do codziennego użytku, na specjalne okazje. Jednak aby uzyskać naturalny i ładny wygląd, konieczna jest odpowiednia pielęgnacja. Przy odpowiedniej pielęgnacji spinka w doczepianych włosach może poprawić wygląd i stylizację włosów. I odwrotnie, jeśli nie są odpowiednio pielęgnowane, przedłużanie włosy będą wyglądać matowo i sztucznie, tworząc niechlujny wygląd.

Ponieważ spinka w doczepianych włosach jest wykonana z ludzkich włosów, właściwa pielęgnacja obejmuje taką samą pielęgnację i uwagę, jaką przykładasz do swoich naturalnych włosów. Przy odpowiedniej pielęgnacji utrzymasz i utrzymasz lśniące, gładkie przedłużenia włosów oraz zmaksymalizujesz ich żywotność.

Zasady którymi powinnaś się kierować podczas kupowania produktów do pielęgnacji włosów
unsplash.com

Jak doczepia się włosy

Doczepianie włosów to zabieg upiększający, który najczęściej stosuje się w salonie kosmetycznym. Fryzjer bardzo często pomoże w doborze odpowiedniego dla nas rodzaju doczepianych włosów i bezpiecznie je doklei do włosów naturalnych.

W przypadku doczepianych kucyków i spinek z powodzeniem możemy jednak zakładać je samodzielnie, w domu, przed większym wyjściem. Należy jedynie pamiętać, żeby dobrze je umocować, tak żeby nie spadły albo nie przekrzywiły się na przykład podczas tańca.

Jak powinna wyglądać pielęgnacja spinki doczepianych włosów?

  • Myj spinkę w doczepianych włosach dwa razy w tygodniu. Zapobiegnie to wysychaniu.
  • Delikatnie czesz przedłużane włosy. Szorstkie szczotkowanie może uszkodzić przedłużenia i może sprawić, że będą wyglądać nienaturalnie.
  • Do mycia przedłużonych włosów używaj nawilżających produktów do pielęgnacji włosów. Dzięki tym produktom Twoje przedłużane włosy będą zdrowe i dobrze wyglądały. Aby uzyskać dodatkowy połysk, możesz użyć serum.
  • Wyciśnij nadmiar wody z przedłużanych włosów i pozwól im wyschnąć bez suszenia włosów. Nie używaj ręczników do suszenia rozszerzeń.
  • Jeśli nadal wolisz korzystać z suszarki do włosów, prostownicy lub lokówki, użyj specjalnego urządzenia chroniącego przed ciepłem.
  • Raz w miesiącu używaj odżywki. Pozostaw na przedłużonych włosach na około 20 minut i spłucz. Dzięki temu klips w przedłużanych włosach będzie dodatkowo nawilżał.
  • Podczas mycia przedłużonych włosów, gdy są przymocowane, unikaj okrężnych ruchów, aby zapobiec splątaniu.
  • Aby zapobiec splątaniu, nie śpij z przedłużanymi włosami.
  • Przycinaj końcówki przedłużanych włosów. Nawet przy odpowiedniej pielęgnacji rozdwojone końcówki są nieuniknione. Tak więc przycinaj końce przedłużanych włosów co 6 do 10 tygodni. Ale nie przycinaj zbyt mocno, ponieważ bardzo szybko stracisz długość przedłużanych włosów.

Przy odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji możesz przedłużyć żywotność spinki do włosów doczepianych. Utrzymanie ich pięknego, błyszczącego i naturalnego wyglądu przez długi czas wcale nie jest takie trudne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here