Gdy pojawia się dziecko nasz sen może być zaburzony, jednak zarówno dziecko jak i ty musicie się wysypiać aby mieć energię. Dziś postanowiliśmy przedstawić oto 5 najważniejszych wskazówek, które pomogą Tobie i Twojemu maleństwu zasnąć.

1.Staraj się dobrze nakarmić dziecko

Przez pierwsze sześć tygodni karmienie może trwać od 20 do 40 minut. Ale dzieci mogą się zmęczyć po 10 minutach karmienia, przytulając się do rodziców i niestety wtedy mogą zasnąć. Jeśli jednak próbujesz spać oraz wiesz że twoje dziecko źle sypia to, ważne jest, aby wyszkolić ich w nawyku „pełnego karmienia”. W końcu doprowadzi to do naturalnego porzucania nocnych karmień, co może pomóc im spać przez całą noc.

Jeśli zasypiają, radzę poświęcić tylko 10-15 minut na ponowne obudzenie dziecka, aby dokończyć karmienie. Jeśli Twoje dziecko odmawia pełnego karmienia lub budzi się, nie ma problemu. Ale staraj się nie dopuścić, aby było więcej niż trzy karmienia, które nie są pełne

Sposoby na ząbkowanie u dziecka
unsplash,com

2. Ustal rutynę snu tak wcześnie, jak to możliwe

Ponieważ niemowlęta uwielbiają rutynę i pragną, dobrze rozumieć co się dzieje dalej staraj się sygnalizować że nadszedł czas, aby spać – ustalenie rutyny przed snem jest niezbędne.

Stosowanie tych procedur jest równie ważne, aby jak najszybciej zrozumiały kiedy jest czas na drzemkę czy sen

Do drzemki możesz wziąć pod uwagę:

  • delikatne huśtanie
  • piosenka

Do snu możesz wziąć taką rutynę jak:

  • kąpanie
  • masaż
  • bujanie

3.Staraj się, aby dziecko zawsze spało w tym samym miejscu.

Staraj się aby twoje dziecko za każdym razem, gdy drzemie lub kładzie się spać wieczorem było w tym samym pomieszczeniu. W ten sposób Twoje dziecko przyzwyczai się do codziennego budzenia się w tym samym miejscu. Jeśli Twoim celem jest, aby dziecko drzemało przez całą noc i spało w łóżeczku, musisz zacząć powoli wprowadzać ten nowy obszar drzemki dla swojego niemowlęcia.

4. Trzymaj się określonej ilości czasu na drzemki

Ważne jest, aby starać się utrzymywać dziecko w dość regularnym harmonogramie snu. Oznacza to, że drzemki powinny trwać co najmniej 30 do 45 minut, ale nie dłużej niż 3 godziny. Jeśli Twoje dziecko nie śpi wystarczająco dużo, może to prowadzić do przemęczenia, wybredności i trudności w zasypianiu i utrzymywaniu snu wieczorem.

Jednak zbyt długi czas drzemki nie jest dobry i może potencjalnie prowadzić do problemów z zasypianiem przed snem lub budzeniem się bardzo wcześnie następnego dnia

Sposoby na ząbkowanie u dziecka
unsplash.com

5. Rutyna po spaniu

Chociaż odkładanie dziecka na drzemkę powinno być rutynowe, należy również wprowadzić rutynę, kiedy się budzi.

  • Jedzenie 
  • Baw się. Może to być wszystko, między innymi zabawa zabawkami czy spacery po okolicy.

Po raz kolejny kluczowa jest konsekwencja. Podobnie jak w przypadku rutyny, gdy dziecko ma się zdrzemnąć lub kładzie się spać w nocy, ta praktyka pomoże dziecku zrozumieć, co będzie dalej.

Tening snu to świetny sposób, aby Twoje dziecko przyjęło spójne nawyki dotyczące snu. Niezależnie od tego, czy jesteś rodzicem po raz pierwszy, czy masz zamiar powitać trzeciego, trening snu może być świetnym sposobem na przyjęcie przez dziecko bardziej spójnych nawyków związanych ze snem. Należy jednak pamiętać, że trening snu jest trudny i każde dziecko jest inne. Jeśli Twoje dziecko nie zacznie tego od razu, to w porządku. Ostatecznie kluczem jest konsekwencja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here