Okres jesienno-zimowy jest często najgorszym okresem w życiu rodzica ponieważ wtedy nasze dzieci są najczęściej narażone na kaszel i katar. Przeziębienia u dzieci nie są powodem do zmartwień, ale każdy rodzic i opiekun wie, że ten stan może uprzykrzyć życie zarówno dzieciom jak i dorosłym. Dziś chcielibyśmy przybliżyć wam kilka naturalnych środków na kaszel u dziecka. 

Rozumiemy frustrację związaną z obserwowaniem, jak Twoje dziecko znosi objawy przeziębienia. Jest jednak kilka wspaniałych środków, które możesz zastosować w domu.

Pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu

Większość osób wie, gorączka jest powodem odwodnienia organizmu  i często jest skutkiem ubocznym wirusa – najważniejsze jest, aby upewnić się, że dzieci przyjmują odpowiednią ilość wody i napojów. Jeśli jednak twoje dziecko nie jest tym, które wypija kubek pełen wody, to trzeba improwizować, zachęcamy rodziców do kreatywności i oferowania lodów lub pokarmów zawierających więcej wody, takich jak zupa, mus jabłkowy lub arbuz, aby zachęcić dziecko do przyjmowania większej ilości płynów.

Jeśli Twoje dziecko nie może pić z powodu trudności w oddychaniu, natychmiast skontaktuj się z lekarzem rodzinnym ponieważ jest to znak ostrzegawczy, że dziecko nie może swobodnie oddychać.

Wskazówki które pomogą twojemu dziecku dobrze zasnąć
unsplash.com

Gorące kąpiele

Kąpiel to nie tylko kojący rytuał przed snem, ale także świetny sposób na rozluźnienie śluzu nosa, ponadto taką kąpiel bardzo uspokaja. Starszym dzieciom sugerujemy prowadzenie gorącej kąpieli z solami , które mogą pomóc w zasypianiu. Jeśli jednak Twoje dziecko nadal znajduje się na etapie picia wody do kąpieli, należy tego unikać, ponieważ sole są środkiem przeczyszczającym.

Płuczenie gardła

Kiedy ból gardła jest objawem przeziębienia, spróbuj zachęcić starsze dzieci do płukania gardła. Zwykle w wieku około 8 lat dzieci mogą płukać gardło ciepłą słoną wodą, aby pomóc usunąć śluz z tylnej części gardła i złagodzić ból gardła. W celu tymczasowego złagodzenia bólu gardła proponujemy 1/4 do 1/2 łyżeczki soli rozpuszczonej w szklance ciepłej wody.

Sól fizjologiczna 

Kiedy maluchy mają zatkane noski, spraye z solą fizjologiczną mogą być doskonałym naturalnym środkiem zmniejszającym przekrwienie ponieważ często są one naturalnym i skutecznym środkiem na zatory. Kilka kropli może rozluźnić śluz i pomóc oczyścić kanały.

Dzieci w wieku powyżej 6 lat mogą spróbować płukania solą. Płukanie nosa garnkiem neti to świetny sposób na naturalne wypłukanie śluzu i pomoc w wypłukiwaniu toksyn.

Spanie

Jeden z najlepszych naturalnych środków na przeziębienie i kaszel to, staromodne zamknięcie oczu. Kiedy dzieci lub dorośli chorują na przeziębienie lub kaszel, odpoczynek i sen są absolutnie kluczowe, w końcu kiedy śpimy , organizm  wzmacnia odporność i zwalcza wirusy.

Naturalne środki na kaszel u dziecka
pixabay.com

Ciepłe napoje

Ciepłe napoje mogą być niezwykle korzystne w łagodzeniu bólu gardła, które często towarzyszy kaszel. Ponadto para pomaga w otwieraniu przewodów nosowych.

Podniesienie głowy

Zapewnienie starszym dzieciom, które śpią w łóżku, dodatkowej poduszki, gdy są zakatarzone, może pomóc im łatwiej oddychać w nocy, ponieważ lekkie nachylenie pomoże opróżnić zatoki. W przypadku dzieci, które nadal są w łóżeczku, spróbuj umieścić koc lub cienką poduszkę pod materacem, aby je lekko unieść – ale rób to tylko wtedy, gdy materac jest twardy.

Jest wiele sposobów na zwalczenie kaszlu czy też karatu, jednak pamiętaj że jeśli twoje dziecko nie czuje się najlepiej, a takie sposoby nie pomagają udaj się do lekarza. On przebada dziecko i przepisze ci najbardziej odpowiednie lekarstwa dla twojego malucha.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here