Każdemu z nas zdarza się poplamć ubranie długopisem i niezależnie od tego, czy nieumyślnie otarłeś się o rękaw podczas pisania, czy też twój maluch wziął pióro i popisał ci ubrania nie musisz się martwić.  Jest kilka sposobów na usuwanie atramentu z ubrań.

Jak usunąć plamę po tuszu od długopisa?

Najpierw musisz umieść ręcznik papierowy na plamę i przetrzeć go alkoholem . Użyj zakraplacza, aby nanieść alkohol bezpośrednio na plamę lub, w przypadku większej plamki, wlej alkohol do małego naczynia, zanurz poplamiony obszar i moczy przez 15 minut. Atrament powinien zacząć się rozpuszczać prawie natychmiast. Kontynuuj gąbką i wytrzyj plamę, aż z tkaniny przestanie wypływać atrament. Opłucz pod chłodną wodą, nałóż odplamiacz do prania wstępnego i wypierz ubranie w gorącej wodzie. Sprawdź, czy atrament został całkowicie usunięty przed wrzuceniem ubrania do suszarki.

Jak usunąć plamę z długopisu z ubrania?
pixabay.com

Jak usunąć plamę po tuszu do pisaków?

Usuwanie atramentu z flamastrów jest nieco bardziej czasochłonne – ale nie niemożliwe. Najpierw spłucz plamę zimną wodą, aby wypłukać jak najwięcej atramentu. Następnie napełnij miskę gorącą wodą i wlej niezawierający wybielaczy, płynny detergent do prania, taki jak naturalny skoncentrowany detergent do prania. Następnie dodaj  kilka kropel amoniaku. Wymieszaj roztwór i zanurz ubranie. Przetrzyj plamę palcami i mocz ją  przez 30 minut do godziny.

Jeśli jest to bardzo uporczywa plama, pozwól jej namoczyć się przez noc, często ją wcierając. Wkrótce zobaczysz, jak zaczyna zanikać. Aby temu zaradzić, wymieszaj świeży roztwór lub dodaj trochę więcej amoniaku. Kiedy plama zniknie, wypłucz ubranie, wlej nieco więcej płynnego środka do prania i wypierz jak zwykle. Jak w przypadku każdej plamy, wysusz ubranie na powietrzu, aż będziesz mieć pewność, że plama została całkowicie usunięta.

Jak usunąć atrament ze skórzanej torebki?

Jeśli zatyczka na pióro wypadła z torebki, Nie martw się. Wystarczy zanurzyć wacik w alkoholu i lekko przetrzeć plamę, aby zetrzeć ślady. Jeśli Twoja torebka ma błyszczącą patynę lub błyszczącą powierzchnię, prawdopodobnie została pokryta powłoką i będzie łatwiejsza w pielęgnacji. Użyj komercyjnego produktu zaprojektowanego specjalnie do tego celu. Jeśli to nie zadziała, zanieś poplamiony przedmiot do pralni chemicznej, która specjalizuje się w obróbce skóry.

Jak usunąć plamę z tuszu żelowego?

1 sposób:

Natychmiast powinnaś umyć ręcznie mydłem lub zwykłym detergentem. Wszyscy producenci atramentów żelowych przyznają, że usuwanie atramentu żelowego może być trudne, jeśli nie niemożliwe, ze względu na wysoce pigmentowy charakter atramentu. Najlepiej jest jak najszybciej usunąć plamę za pomocą uniwersalnego środka czyszczącego. Dodaj niewielką ilość zwykłego detergentu, żelu do usuwania plam lub nawet mydła w płynie do rąk bezpośrednio na plamę i spłucz dokładnie bieżącą wodą. Następnie spróbuj usunąć pozostały atrament, naciskając tkaninę między dwiema chłonnymi ściereczkami lub stosami serwetek lub ręczników papierowych. 

Powody dla których warto wybrać szkołę prywatną
pixabay.com

2 sposób:

Potraktuj plamę amoniakiem.Rozpuść 1 łyżeczkę domowego amoniaku w ciepłej wodzie. Namoczyć ubranie w roztworze amoniaku przez 1 godzinę. Dokładnie spłucz, a następnie wypierz ręcznie zwykłym detergentem, w razie potrzeby szorując plamę miękką szczoteczką. NIGDY nie mieszaj amoniaku z wybielaczem chlorowym.

sposób 3:

Potraktuj plamę roztworem alkoholu i octu. Wymieszaj 1 szklankę spirytusu ze szklanką octu. Umieść ubranie na czystym, suchym ręczniku i nanieś roztwór na poplamiony obszar szmatką lub butelką z rozpylaczem, aż tkanina zostanie dokładnie nasączona. Pozostaw roztwór do namoczenia przez co najmniej 5 minut, a następnie wlej niewielką ilość soli kuchennej na poplamiony obszar. Poczekaj jeszcze 10 minut, a następnie wyszoruj plamę miękką szczoteczką i spłucz gorącą wodą. Jeśli ta metoda usunęła część tuszu, ale nie całość, powtarzaj tę czynność, aż plama zniknie.

Jak wiemy usuwanie atramentu z ubrań nie jest łatwe, jednak nie jest niemożliwe! Trzeba praktykować różne sposoby, w końcu znajdziemy ten najlepszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here