Jednym z głównych problemów, które pozostawia tytoń w domu, jest jego zapach. Ze względu na charakter tytoniu pozostaje on impregnowany w ścianach, zasłonach i wszelkiego rodzaju meblach w domu, co w efekcie powoduje powstanie nieprzyjemnego zapachu. Zapach tytoniu utrzymuje się dość długo, jak więc pozbyć się zapachu papierosów w domu? 

Oczyszczacze powietrza

Oczyszczacz powietrza to jeden z najskuteczniejszych środków, jakie możemy zainstalować w domu, aby wyeliminować nieprzyjemne zapachy z tytoniu. Te oczyszczacze powietrza mają tę szczególną cechę, że wyłapują unoszące się w powietrzu cząsteczki z otoczenia i przepuszczają je przez filtr, w którym zatrzymywane są wszystkie odpady i nieprzyjemne zapachy, które zwykle pozostawia tytoń w środowisku.

Aromaty

Inną opcją zwalczania nieprzyjemnego zapachu liści tytoniu jest aromatyzator . W takim przypadku możesz wybrać różne opcje, ręczne lub elektryczne. Bez względu na model, który wybierzesz, zawsze będziesz mieć możliwość wyboru zapachu, który najbardziej Ci się podoba, aby stopniowo perfumować nim otoczenie. W ten sposób zmienisz nieprzyjemny zapach tytoniu na zapach, który lubisz najbardziej, na przykład róże.

Kadzidełka 

Choć może się to wydawać niewiarygodne, dym jest najskuteczniejszym lekarstwem. W takim przypadku możesz zapalić zapałki, aby rozproszyć zapach tytoniu. Jeśli jednak jest dość mocny lub pomieszczenie, w którym chcemy go wyeliminować jest bardzo duże, możemy zdecydować się na inne, bardziej praktyczne i prostsze rozwiązania, jak np. zapalenie odrobiny kadzidła . To kadzidło pomoże wyeliminować te brzydkie zapachy tytoniu, a ponadto możesz je znaleźć o różnych zapachach, dzięki czemu możesz wybrać ten, który najbardziej Ci się podoba.

Jak pozbyć się zapachu papierosów w domu?
pixabay.com

Ocet

Przygotuj mieszaninę octu (3/4) i wody(1/4), w wiadrze i wyczyść nią ściany , zasłony lub całą tę część domu, w której zaimpregnowano zapach tytoniu. Miejsca te są bardziej rozpoznawalne, ponieważ zwykle są żółte, więc ich znalezienie nie będzie trudne. Dzięki tej mieszance lepki zapach tytoniu łatwo zejdzie, a te brzydkie zapachy odejdą w przeszłość.

Wyczyść kanały i otwory wentylacyjne  – w samochodzie i w domu

Podczas czyszczenia pojazdu otwieraj drzwi lub okna, aby zapewnić odpowiednią wentylację. Przeciągnij szmatkę przez otwory wentylacyjne i zainwestuj w długą, cienką szczoteczkę do otworów wentylacyjnych i używaj, gdy wentylator jest włączony. Następnie ustaw klimatyzator na „świeże powietrze”. Spryskać neutralizatorem zapachów wlot powietrza, prawdopodobnie w pobliżu wycieraczek szyby przedniej.

W domu odkurz otwory wentylacyjne i wytrzyj je. Zdjęcie osłon z otworów wentylacyjnych może pomóc w dokładnym wyczyszczeniu ich za i po obu stronach otworów wentylacyjnych.

Kawa i cytrusy

Wreszcie całkiem proste lekarstwo, kawa i owoce cytrusowe. Aby wyeliminować zapach tytoniu z domu, wystarczy napełnić kilka małych miseczek w domu ziarnami kawy lub cytrusami . Powodem jest to, że te elementy przyciągną zapach tytoniu, więc będziemy go koncentrować w tych małych miseczkach, zapobiegając rozprzestrzenianiu się po reszcie pomieszczenia. Dodatkowo sprawimy, że nasz pokój będzie pachniał kawą.

Czyszczenie parą

Aby dokładnie wyczyścić stacjonarne materiały oddychające, takie jak dywan lub tapicerka, użyj pary. Zainwestuj w odkurzacz, wypożycz go w lokalnym sklepie lub rozważ zatrudnienie profesjonalnego specjalisty od dym.

Zapach tytoniu nie należy do najprzyjemniejszych, ale nie oznacza to że trudno jest zapach usunąć. Jednak, aby uniknąć zamieszania spowodowanego z ciągłym brzydkim zapachem tytoniu w domu, zalecane jest aby palić papierosy na zewnątrz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here