Drewno uznawane jest za jeden z najstarszych i najtrwalszych materiałów budowlanych, natomiast nie da się ukryć, że naturalne deski drewniane nie zawsze nadają się jako element wykończenia mieszkalnej przestrzeni. Drewno należy zabezpieczać, impregnować i odnawiać regularnie, do tego nie wykazuje tak dobrych właściwości, jak na przykład trwały i twardy kamień. Z drugiej strony ekologiczne drewno nadaje doskonały klimat w domu, świetnie sprawdza się w przytulnych salonach boho i retro czy do ożywienia surowego stylu loftowego. Jeśli chcesz, aby Twoje mieszkanie zawierało drewniane akcenty, w miejscach, w których deski mogą nie być do końca odporne na działanie różnych czynników, zastosuj ich dobrą alternatywę. 

Płytki drewnopodobne 

Nie ma wątpliwości, że to właśnie płytki drewnopodobne cieszą się ogromną popularnością i coraz częściej wybierane są zamiast naturalnych desek. Imitują drewno na tyle dobrze, że czasem naprawdę trudno dostrzec różnicę. O ile jeszcze do niedawna najwięcej podłóg było wykończonych właśnie drewnianym parkietem, tak dzisiaj coraz częściej stawia się na praktyczną alternatywę. 

Trzeba przyznać, że płytki drewnopodobne nadają dokładnie taki sam przytulny klimat, za to w przestrzeni mieszkalnej sprawdzają się znacznie lepiej, jeśli pod uwagę weźmie się ich funkcje praktyczne. Płytki imitujące drewno doskonale przewodzą ciepło, więc sprawdzają się idealnie na ogrzewanie podłogowe. Co więcej, łatwo utrzymać je w czystości i są odporne na intensywne użytkowanie oraz wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Nie ulegają pęknięciom, zarysowaniom, ścieraniu, nie odbarwiają się i są odporne na działanie wody oraz wszelkich płynów i zabrudzeń. 

Warto również podkreślić, że płytki drewnopodobne można wybierać wedle preferowanego rozmiaru, koloru czy faktury. Ogromnym powodzeniem cieszą się dzisiaj te w stylu retro, bielone i szczotkowane, które dają efekt starych, zniszczonych już desek. 

Należy dodać, że płytki, które imitują naturalne drewno, nadają się do zastosowania na podłogę oraz na ściany, będą służyć w salonie, wiatrołapie, ale również w łazience oraz w kuchni. Te mrozoodporne można stosować na zewnętrznej elewacji, na tarasie, balkonach czy w strefie wejścia do domu. 

Kamień naturalny 

Inwestorzy, którzy cenią sobie naturalne materiały, wyposażenie ekologiczne, ale jednocześnie idealnie trwałe, mogą postawić na kamień naturalny zamiast desek z drewna. Granit uznawany jest za kamień najtwardszy, do tego odporny na plamy, działanie wody, tłuszczu, rysowanie, pękanie czy ścieranie. Nic dziwnego, że z powodzeniem stosuje się go na podłogi oraz ściany, ale ogromną popularnością cieszą się również granitowe zlewy czy blaty robocze w przestrzeni kuchennej. Inwestycja w kamień naturalny ma również ogrom walorów dekoracyjnych. Marmur wygląda niezwykle okazale, elegancko, wręcz luksusowo, będzie świetny do wnętrz utrzymanych w klimacie glamour i tym nowoczesnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here