Posiadanie zwierzęcia domowego jest uzależnione od wielu czynników. Pierwszym z nich jest rodzaj miejsca, w którym mieszkamy. O wiele wygodniej jest posiadać zwierzę domowe mieszkają w domku jednorodzinnym czy też segmencie niż w bloku. Posiadanie zwierzęcia domowego mieszkając w bloku jest o wiele bardziej skomplikowane.

Mieszkając w domku jednorodzinnym można zdecydować się na zwierzę, które w swoim codziennym życiu wymaga większego zaangażowania. Mianowice może to być na przykład pies, który potrzebuje codziennie się wybiegać. Posiadając psa w domku jednorodzinnym wystarczy go rano wypuścić do ogrodu. Pies wybiega się wystarczającą dla niego ilość czasu, po czym wystarczy go nakarmić po przyjściu do domu. Po tym można spokojnie wyjść do pracy zamykając psa w domu, mając nadzieje, że pies nie nabroi zbyt wiele. Jeżeli pies jest niewybiegany i pozostawiony sam sobie na cały dzień w domu to po powrocie z pracy możemy się spodziewać, że wiele rzeczy w domu może zostać zniszczone. Pies, który nie ma zapewnionych podstawowych jego wymagań może sprawić, że mieszkanie zamieni się w pole bitwy.

Po powrocie z pracy, podobnie jak rano wystarczy wypuścić psa do ogrodu. W tym czasie można zająć się swoimi codziennymi czynnościami takimi jak ugotowanie obiadu, zajęcie się dziećmi, czy też zwyczajnie na odpoczynek. Pies w tym czasie się sam wybiega, załatwi swoje potrzeby fizjologiczne. Gdy my odpoczniemy to pies wróci wybiegany i uspokojony na tyle, że po wejściu do domu nie będzie psocić. Podobnie sytuacja wygląda wieczorem. Wystarczy psa wypuścić do ogrodu i nie ma specjalnej potrzeby wychodzenia z nim na zewnątrz.

pies

Posiadając psa i jednocześnie mieszkając w mieszkaniu w bloku sytuacja jest bardziej skomplikowana. Codziennie rano należy przed wyjściem do pracy wyjść na spacer poświęcony tylko psu, poświęcić mu odpowiednią ilość czasu po czy wrócić do domu i szybko wyszykować się do pracy. Zaraz po przyjściu do domu z pracy pierwszą rzeczą, którą należy załatwić jest ponowne wyjście z psem na spacer. Wieczorem sytuacja wygląda podobnie. Niezależnie od pogody spacer wieczorny musi się odbyć. Czy będzie padał deszcz czy śnieg, z psem należy wyjść na spacer.

Mieszkając w bloku można zastanowić się nad wyborem zwierzęcia

Nie zawsze pies jest najlepszym rozwiązaniem. Ze względu na to ile czasu należy poświęcić psu, aby zapewnić mu komfortowe warunki rozwoju nie zawsze pies w bloku to najlepsze rozwiązanie. Zamiast psa można wybrać innego pupila. Należy zadać sobie pytanie jakie są zwierzęta domowe. Do wyboru jest wiele możliwości. Warto to przemyśleć pod kątem tego ile czasu możemy poświęcić zwierzęciu, Jeżeli pracujemy cały czasy czas od świtu do nocy i zwierzęciu możemy poświęcić tylko kilka chwil wieczorem to warto wybrać zwierzę, które potrafi zająć się samo sobą.

kot

Przykładem takiego zwierzęcia jest na przykład kot. Nie wymaga on codziennego kilkakrotnego wyprowadzania na zewnątrz. Wystarczy mu zapewnić kuwetę ze świeżym żwirkiem, który będzie na bieżącą wymieniany. Kota wystarczy również rano i wieczorem nakarmić. Pokarm dla niego można kupić w formie suchej karmy, w formie saszetek lub samemu przygotowywać. Kota można karmić tym co sami jemy, czy resztkami z domowego stołu ale jednak zdrowsze jest zapewnieniu zwierzęciu gotowego pokarmu w formie karmy lub saszetek.

Jeżeli pies czy kot stanowi dla nas zbyt duże wyzwanie i opieka nad nimi jest zbyt absorbująca można zastanowić się nad zakupem łatwiejszego w utrzymaniu zwierzęcia. Takim zwierzęciem może okazać się na przykład rybka. Aby zaopiekować się rybką na początek należy zakupić akwarium. Należy też zastanowić się, w którym miejscu w domu takie akwarium będzie stało.

Akwarium można postawić w salonie, czy miejscu, które jest najczęściej przez nas uczęszczane. Po przyjściu z pracy do domu to właśnie w salonie spędzamy największą ilość czasu. Oprócz oglądania telewizji możemy popatrzeć na rybkę, która pływa w swoim akwarium. Rybkę należy karmić suchą karmą specjalnie dla niej dedykowaną, wsypując jej niewiele raz dziennie.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJakie rury do co
Następny artykułJakie witaminy ma kiwi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here