Trendy w pielęgnacji twarzy zmieniają się prawie tak szybko jak w odchudzaniu. Bez przerwy pojawiają się nowinki kosmetyczne w egzotycznymi składnikami. Przez zakupem każda z pań powinna się zastanowić czy rzeczywiście te nowinki są odpowiednie dla nas. Należy przemyśleć zakup i nie rzucać się w wir kosmetycznych rewelacji tylko dopasować pielęgnację do rzeczywistych potrzeb naszej skóry. Również wiele pań powinno sobie zadać pytanie o młody jęczmień a odchudzanie.

Powinniśmy przestrzegać kilku podstawowych zasad pielęgnacji twarzy.

Przede wszystkim oczyszczać. Nawet gdy wracamy do domu późno w nocy, każdorazowo powinnyśmy zmyć makijaż. Do zmycia najlepiej używać olejku myjącego. Zwykłe mydło to najlepszy sposób na szybkie przesuszenie skóry. Po umyciu twarzy należy użyć toniku. Po przemyciu twarzy tonikiem przychodzi kolej na krem, oczywiście odpowiednio dobrany do rodzaju naszej cery.

Samo oczyszczanie twarzy i nakładanie kremu nie jest wystarczające. Od czasu do czasu należy przeprowadzić głęboką regenerację. Najlepiej przeprowadza się ja w nocy. W tym celu można użyć kremu z retinolem lub peptydami lud odżywczego kosmetyku z ceramidami. Przedtem jednak dobrze jest wklepać serum, bo to doskonały sposób na rozświetlenie skóry. Dobrze jest, aby wszelkie kosmetyki pochodziły z tej samej serii i od tego samego producenta, jeśli jednak nie jest to możliwe to możemy wybrać te, które po prostu najbardziej nam odpowiadają.

Poza codzienną pielęgnacją dwa razy w tygodniu dodatkowo powinniśmy poświęcić kilka minut na nałożenie maseczki. Jest to idealny zastrzyk energii dla naszej cery, dlatego warto znaleźć na niego czas. Najprościej i najszybciej jest nałożyć maseczkę w postaci nasączonego płatu. Do wyboru jest szeroka gama kosmetyków w zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. W celu złagodzenia warto użyć ekstraktu z róży. Regenerujące działanie ma śluz ślimaka. Rozjaśniające właściwości posiada witamina C. Dla kobiet, które wolą tradycyjne formy do wyboru są kremy lub pasty. Ta opcja jest też zdecydowanie tańsza i bardziej wydajna, wystarczają zazwyczaj więcej niż na jedno nałożenie. Maseczki w kremie często zawierają cenne składniki i minerały. Maseczki podobnie jak kremy należy dobrać do rodzaju cery. Do cery tłustej doskonała jest maseczka zielona, z glinki. Do cery suchej dostosuje się maseczka różowa i biała.

Oprócz odżywiania i nawilżania należy również raz na jakiś czas poświęcić chwilę na piling. Usuwa ona martwy naskórek i dodaje cerze blasku. Sprawia również, że później nakładane kosmetyki lepiej się wchłaniają. Ten kosmetyk również dobieramy do rodzaju cery.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here