Żyjemy coraz szybciej, zauważa to każdy. Powoduje to, że wzrasta poziom stresu wśród ludzi. To z kolei prowadzi do próby ucieczki od problemów. Każdy, kto czuje stres lubi wypić lampkę wina, drinka lub piwko po pracy. Niekiedy towarzyszy temu papieros. Również dieta się zmienia, brak czasu powoduje, że coraz często wygrywa fastfood lub danie instant z pobliskiego sklepu. Na co dzień nie myślimy że powoduje to wysokie ciśnienie krwi, a konsekwencje takiego stanu rzeczy mogą być opłakane.

Choroby współczesności

Coraz więcej schorzeń, które dotyka ludzi można określić mianem chorób tego wieku. Wynikają z bardzo wielu aspektów a najczęściej objawy potrafią się łączyć a w efekcie nasilać. Tryb siedzący powoduje zmiany w postawie a przez to zamykamy sobie dostęp do dostępu tlenu.

Problemem współczesnego świata jest też to, że jesteśmy zatruci. Powietrze w miastach pozostawia wiele do życzenia w kwestii zdrowotności. Spaliny, które wdychamy wraz z nim sprawiają, że pogarsza się stan naszego organizmu.

Papierosy oraz alkohol prowadzą do rozrzedzenia krwi oraz do podniesienia jej ciśnienia. Wysokie ciśnienie krwi w dłuższej perspektywie prowadzi do uszkodzenia a nawet zawału serca. Jest to wynik długotrwałego wpływania negatywnie na swój organizm.

Również nieodpowiednia dieta oraz wybieranie najtańszych produktów mają wpływ na ciśnienie krwi. Musimy pamiętać, że coraz częściej wspomaga się wzrost roślin przy użyciu chemicznych nawozów. Są one niestety nie bez znaczenia dla organizmów ludzkich.

ciśnieniomierz

Nie daj się!

Wszystkiemu można jednak przeciwdziałać. Wymaga to zmiany podejścia do życia i próbowania wgrania w siebie nowych zachowań. Działając odruchowo w taki sam sam, czyli negatywny sposób, nie można myśleć o zmianach na lepsze.

Zmiana diety może być jednym z kluczowych czynników. Zdrowe, pełnowartościowe posiłki po za tym, że dadzą nam siły, również uzupełnią witaminy i minerały. Picie odpowiedniej ilości wody również obniża ciśnienie krwi. Ograniczenie alkoholu oraz kawy do bezpiecznej ilości sprawi, że nasz organizm zacznie się powoli ale sukcesywnie odtruwać.

Ruch fizyczny również jest bardzo ważny. Warto pamiętać, że jeśli pracujemy w pozycji siedzącej, to dobrą praktyką będzie co jakiś czas poćwiczyć chwilę oraz dać odpocząć oczom. Otwieranie klatki piersiowej we wszystkich kierunkach pozwoli utrzymać odpowiednią pojemność płuc, a dzięki temu poprawne oddychanie.

Zrezygnowanie z palenia papierosów bardzo szybko zredukuje wysokie ciśnienie krwi. Po za dużo lepszą pracą płuc oraz lepszym funkcjonowaniem każdego organu, pozytywnie wpłynie to na przeciwdziałanie zmęczenia oraz apetytu. Co z kolei pomoże zadbać o ruch fizyczny oraz odpowiednią dietę. Pozytywne efekty zaniechania palenia papierosów odczuwalne są już po kilku godzinach od ostatniego papierosa. Im dłuższy czas bez papierosów, tym więcej pozytywnych efektów zaobserwujemy. W przypadku zakończenia wieloletniego nawyku związanego z konsumpcją tytoniu, warto obserwować sygnały, jakie wysyła organizm. Niekiedy nagłe odstawienie nikotyny oraz substancji smolistych może być niebezpieczne. Jest tak zwłaszcza w przypadku osób, które paliły regularnie bardzo duże ilości.

ciśnienie krwi

Większość schorzeń związanych z ciśnieniem wynika do pewnego momentu ze złych nawyków. Warto spróbować zmienić przyzwyczajenia, żeby przeciwdziałać nieodwracalnym skutkom. Oczywiście! Nie wszystko na raz, trzeba wprowadzać zmiany małymi krokami aby się nie zniechęcić. Warto wyznaczać sobie nagrody zawsze wtedy, kiedy osiągniemy kolejny zaplanowany cel. Ważne tylko, żeby nagrody nie były związane z nawykami, których próbujemy się pozbyć.

Takie folgowanie może okazać się zgubne w próbie zmiany nawyków. Jednak nawet, jeśli wygoda i lenistwo wygra, warto próbować od nowa. W końcu chodzi o zdrowie a być może i życie. Warto odpuścić dodatkową godzinę pracy i pozwolić sobie na odpoczynek. będzie to miało olbrzymi wpływ nie tylko na nasze ciało. Ale również na kontakty z bliskimi. To z kolei pozwoli być spokojniejszym. Spokojna głowa to więcej chęci i sił do działania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here