Makijaż permanentny dla kobiet jest ciekawą opcją, która pozwala zaoszczędzić co najmniej kilkanaście minut dziennie. Niestety nie zawsze efekt końcowy jest taki, jakiego oczekiwała pacjentka. Wówczas może zdecydować się na zabieg laserowego usunięcia makijażu. Jak wygląda taki zabieg oraz w jaki sposób należy się do niego przygotować?

Spis treści:

  • Czym jest laserowe usuwanie makijażu permanentnego?
  • Jak przygotować się do usuwania makijażu laserem?
  • Rekonwalescencja po usuwaniu makijażu permanentnego – co i jak?

Czym jest laserowe usuwanie makijażu permanentnego?

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego jest zabiegiem z dziedziny laseroterapii. Zazwyczaj nie jest to jednorazowy zabieg, ale seria. Częstotliwość zabiegów i ilość powinien określić specjalista. Usuwanie makijażu permanentnego laserem polega na podgrzewaniu umiejscowionego w skórze barwnika. Powoduje to rozbicie komórek, w których znajduje się barwnik. Pigment, który został rozbity, pochłania makrofagi, a jego pozostałości migrują ku powierzchni naskórka. Kolejne sesje zabiegowe wyglądają tak samo, powtarza się, je, aż do osiągnięcia zadowalających efektów. Warto jednak wspomnieć, że efekt rozjaśnienia makijażu następuje stopniowo. Nie zobaczymy ostatecznych rezultatów tuż po zabiegu. Należy o tym pamiętać. 

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego to zabieg bezbolesny, można wykonać w znieczuleniu miejscowym. Trwa on od kilku do maksymalnie kilkudziesięciu minut. Krótki czas zabiegu wpływa znacząco na komfort pacjenta. 

Jak przygotować się do usuwania makijażu laserem?

Przygotowania do laserowego usuwania makijażu permanentnego poprzedza wizyta u kosmetologa, na której ustalane są wszelkie szczegóły dotyczące zabiegu, ale także wyklucza się wówczas przeciwwskazania oraz przeprowadza próbę laserową. 

Ważne jest, by przed usuwaniem makijażu permanentnego nie przyjmować suplementów oraz leków zawierających substancje światłouczulające, w tym np. skrzypu czy pokrzywy. Na około 3-4 tygodnie przed zabiegiem należy również zrezygnować z opalania się, zarówno na słońcu, jak i solarium. Na 24 godziny przed zabiegiem nie należy pić alkoholu, a bezpośrednio przed zabiegiem ważne jest, by zmyć makijaż czy jakiekolwiek kosmetyki. 

Rekonwalescencja po usuwaniu makijażu permanentnego – co i jak?

Po usuwaniu makijażu laserem skóra najczęściej jest zaczerwieniona i obrzęknięta, jednak to naturalna reakcja na laser, która w ciągu kilku dni bądź tygodni powinna ustąpić. Istotne zalecenia po zabiegu:

  • w ciągu 24 godzin od zakończenia zabiegu należy zrezygnować z alkoholu, 
  • w ciągu 24 godzin od zakończenia zabiegu, nie należy myć miejsca poddawanego laserowi oraz należy chronić je przed zamoczeniem, 
  • na kilka dni należy zrezygnować ze stosowania kolorowych kosmetyków, 
  • na 2-3 tygodnie od zabiegu zrezygnować z opalania, należy unikać promieni słonecznych,
  • na 4 tygodnie należy zrezygnować z sauny, basenu, solarium.

Laser na makijaż permanentny działa naprawdę skutecznie, ponadto nie rani skóry i nie pozostawia blizn. Skóra wygojona jest po około 3 tygodniach. Jeśli chodzi o wykonanie kolejnego makijażu permanentnego, można się tego podjąć po 8 tygodniach od ostatniego zabiegu laserowego. Usuwanie makijażu permanentnego laserem to jedna z usług Kliniki Miracki. Jesteś nią zainteresowana? Skontaktuj się ze specjalistami!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here