Wiosna to czas, w którym wielu z nas rozpoczyna swoją przygodę z odchudzaniem. Coraz cieplejsze dni sprawiają, że chętniej wychodzimy na spacer i uprawiamy aktywności na świeżym powietrzu. W zależności od ilości kilogramów do zgubienia, na efekt końcowy będziemy musieli poczekać kilka miesięcy. W przypadku dużej nadwagi 6 miesięcy ćwiczeń i zdrowej diety powinno wystarczyć do osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Umięśniona sylwetka sprawia, że będziemy czuć bardziej pewni siebie.

Jak powinna wyglądać dieta na odchudzanie dla mężczyzn?

Podstawą odchudzania jest zdrowe odżywianie połączone z aktywnością fizyczną. W całym procesie najważniejsza jest regularność i wytrwałość. Dieta na odchudzanie dla mężczyzn nie różni się bardzo od tej dla kobiet. Mężczyźni muszą jeść więcej białka, co pomoże w budowaniu tkanki mięśniowej. Dodatkowo kobiety mają niższe zapotrzebowanie kaloryczne. Żeby schudnąć musimy być na deficycie kalorycznym. Oznacza to, że musimy dostarczyć wraz z pożywieniem mniej kalorii niż potrzebuje nasz organizm. Dzięki temu brakującą energię pozyskamy z tkanki tłuszczowej. Zatem na początku powinniśmy policzyć to zapotrzebowanie. W tym celu możemy skorzystać z kalkulatora kalorycznego dostępnego w internecie, który policzy wszystko za nas. Od otrzymanej wartości musimy odjąć 500 kcal, co pozwoli na spalanie tkanki tłuszczowej.

Najważniejszym elementem w diecie każdej ćwiczącej osoby jest białko. Jest ono potrzebne do budowania masy mięśniowej i w procesie regeneracji. Powinniśmy spożywać około 2 gramy białka na 1 kilogram docelowej masy ciała. Przykładowo osoba ważąca 120 kilogramów, która chce zejść do 80 kilogramów musi spożywać 160 gramów białka codziennie. Źródła białka w diecie to chude mięsa, ryby, owoce morza,warzywa strączkowe,mleko i przetwory mleczne. W diecie nie może także zabraknąć węglowodanów złożonych. Ich źródła to pełnoziarniste produkty, owoce i warzywa. Tłuszcz dostarczymy do organizmu z oleju kokosowego, oliwy z oliwek, orzechów i ryb. Powinniśmy unikać wysoko przetworzonych potraw, które są bardzo kaloryczne.

W procesie odchudzania najważniejsza jest dieta, ale nie możemy zapominać o treningu. Ćwiczenia aerobowe, takie jak bieganie, jazda na rowerze, pajacyki czy skakanie na skakance pomogą nam spalić więcej kalorii w ciągu dnia. Jednak w modelowaniu sylwetki bardzo ważne są także ćwiczenia siłowe. Możemy je wykonywać w domowym zaciszu lub na siłowni. Dzięki temu po zrzuceniu nadmiaru tkanki tłuszczowej odsłonimy mięśnie, które poprawią nasz wygląd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here