Według Światowej Organizacji Zdrowia niepłodność występuje, gdy pary przynajmniej rok bezskutecznie starają się o dziecko. Podstawą są oczywiście brak metod antykoncepcyjnych oraz regularne stosunku. Leczenie niepłodności Kraków polega najpierw na przeprowadzeniu dokładnego wywiadu lekarskiego.

Jak wygląda leczenie niepłodności?

Szczegółowe informacje, takie jak długość cyklu, objawy oraz regularność miesiączki są bardzo istotne dla lekarza specjalisty, dlatego należy je podać. Różne są przyczyny zaburzeń menstruacyjnych, ale do każdego przypadku należy podchodzić w sposób indywidualny. Klinika leczenia niepłodności Kraków cieszy się w ostatnich latach dużą popularnością, ponieważ coraz więcej kobiet zmaga się z problemem zajścia w ciążę. Czasami przyczyną może być stres lub zbyt mała aktywność fizyczna. Klinika niepłodności Kraków zleca także wykonanie konkretnych badań, które mają wykluczyć takie choroby jak cukrzyca lub celiakia. Leczenie niepłodności Kraków opiera się także na wykonaniu badań hormonalnych. Ważne jest przede wszystkim stężenie progesteronu w środku fazy lutealnej. Oprócz tego wykonuje się także badanie obrazowe, takie jak USG oraz klasyczne badanie ginekologiczne. Dzięki temu lekarz może potem ocenić budowę narządów płciowych i stwierdzić, czy istnieją jakieś nieprawidłowe zmiany lub niedrożności. Warto zwrócić uwagę na fakt, że klinika leczenia niepłodności Kraków wykonuje też testy na przeciwciała przeciwplemnikowe, które jeszcze w pochwie niszczą plemniki.

Przyczyny niepłodności

Najczęściej występują one u kobiet z autoimmunologicznymi chorobami. Klinika niepłodności Kraków może także zlecić wykonanie dodatkowych badań genetycznych w kierunku niepłodności. Kluczowa jest tu lokalizacja mutacji genów F2, F5 oraz FMR1, a także ocena kariotypu. To właśnie dzięki badaniom kariotypu można często wykazać nieprawidłowość jednego z chromosomów. U kobiet z przedwczesnym wygasaniem czynności jajników występuje zazwyczaj mutacja FMR1. Należy pamiętać, że odpowiednio wcześnie postawiona diagnoza i stosowanie właściwych leków może zminimalizować objawy choroby do minimum, a w niektórych przypadkach nawet ją zlikwidować. Niebezpieczne są mutacje F2 oraz F5, które mogą przyczyniać się do powstawania zakrzepów i poronień. Należy mieć na uwadze, że czynnik męski jest tak samo ważny jak czynnik żeński w przypadku niepłodności. Pierwszym etapem diagnostyki również jest dokładny wywiad i opisanie historii pacjenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here