Zwierzęta towarzyszą wielu z nas przez całe życie. Koty, psy czy gryzonie są jednymi z najbardziej popularnych zwierzątek w naszych domach, ale również inne zyskują sobie coraz większe uznanie. Wśród nich nie mogło zabraknąć między innymi ptaków czy gadów, a także rybek. Jeśli jesteś miłośnikiem śpiewających, skrzydlatych pupili, na pewno chcesz, aby czuły się u ciebie jak najlepiej. Dlatego podpowiadamy, co możesz dla nich wybrać.

Klatka o odpowiedniej wielkości i budowie

Klatka dla ptaka powinna być dopasowana do jego indywidualnych preferencji, które bezpośrednio zależą od gatunku, z jakim mamy do czynienia. Istnieją bowiem ptaki, które preferują krótkie loty i przesiadywanie na gałązkach, takie jak papużki, które preferować będą z tego względu klatki wyższe. Inne z kolei, takie jak kanarki, lubią latać i skakać, dlatego warto zadbać o większą klatkę, dość wysoką i obszerną, dzięki czemu będzie gwarantowała ptakowi pełną swobodę.

Zanim więc podejmiesz decyzję o tym, którą z nich wybrać, powinieneś zacząć od zapoznania się z potrzebami danego gatunku, abyś był w stanie przygotować dla niego jak najlepszy dom. Potem szeroki wybór klatek znajdziesz na stronie AquaelZoo, gdzie na pewno wybierzesz tę idealną.

Poidełka i miseczki z karmą

Ptaki, tak samo jak wszystkie inne zwierzęta, trzeba regularnie karmić i pozostawić im stały dostęp do wody. Dlatego tak ważne jest umieszczenie odpowiednich poidełek i karmników w domu naszego skrzydlatego pupila. Powinny być dopasowane do jego wielkości, aby ptak mógł łatwo sięgnąć po wodę i pokarm, gdy tylko tego zechce. Istotne jest również napełnianie poidełka i karmnika, które powinno odbywać się w sposób łatwy i szybki, najlepiej bez wyciągania tych elementów – a przynajmniej jednego z nich – z klatki.

Żerdki i patyki

Wszystkie ptaki trzymane przez nas w domach uwielbiają wędrówki po górnej części klatki. Lubią siedzieć i obserwować, śpiewać, spać czy bawić się na wysokości. Dlatego praktycznie każda klatka dla ptaka powinna być wyposażona w żerdkę i patyki, które pozwolą małemu podopiecznemu znaleźć sobie wymarzone miejsce na wysokości.

Warto zadbać przy tym o to, aby żerdki i gałązki wykonane były z naturalnego drewna, dzięki czemu ptak będzie mógł na nich spiłować pazurki czy zadbać o swój dziób. Plastikowe atrapy niestety nie dają takich możliwości.

Zabawki

Wiele ptaków bardzo ceni sobie dodatkowe wyposażenia, jakim są zabawki. Uwielbiają kółka i linki do siedzenia i bujania się, drobiazgi, czy nawet lusterka. Wiele gatunków z chęcią skorzysta także z basenu z wodą.

Z tego względu wszystkie te elementy powinny trafić do klatki, umożliwiając zwierzęciu nie tylko wygodne, ale też ciekawe życie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here