Akwarium to nie tylko miejsce, w którym żyją rybki, ale też takie, które powinno stać się prawdziwą ozdobą każdego domu. Dlatego miłośnicy zbiorników wodnych z ogromną chęcią sięgają po różnorodne ozdoby, które pomagają im w uzyskaniu optymalnego wyglądu ich akwarium. Zobacz, na które z nich i ty możesz się zdecydować.

Rośliny akwariowe

Najbardziej oczywistym elementem wystroju, ale też najbardziej niezbędnym w każdym akwarium, są rośliny. Ich wygląd zachwyca, ponieważ lekko falują w wodzie, a ich liście prezentują się niezwykle delikatnie. Jeszcze piękniej prezentują się, kiedy zostaną ciekawie podświetlone, zarówno za pomocą dziennych, wieczornych, jak i nocnych lampek.

Co więcej, rośliny akwariowe są również niezbędne dla samych rybek. Potrzebują ich w celu ukrycia się i odpoczynku, zwłaszcza w chwili stresu. Również ta chwila z pewnością będzie wyglądała pięknie, jakby tańczyły wśród zielonego listowia.

Naturalne korzenie do akwarium

Wiele osób lubi jak najbardziej naturalny wygląd akwarium. Dlatego też do roślin wodnych dodają inne, naturalne ozdoby, wśród których królują korzenie. Mają fantazyjne kształty i prezentują się naprawdę przepięknie, jakby stanowiły element dzikiego zbiornika wodnego.

Korzenie i gałęzie oferowane pod adresem https://www.aquael.pl/produkty/akwarystyka/dekoracje/korzenie-naturalne/ pochodzą z różnych gatunków drzew. Są ciężkie, praktycznie od razu toną i osiadają na dnie, a jednocześnie wykazują się wysoką odpornością na działanie wody. Warto jednak pamiętać, że w pierwszym okresie mogą barwić wodę, co przekłada się na konieczność intensywnej filtracji i częstej zmiany wody.

Korzenie, podobnie jak rośliny, staną się ponadto zachęcającą kryjówką dla wielu gatunków ryb. Wiele z nich uwielbia chować się w zagłębieniach niczym w jaskiniach, dzięki czemu mogą zaspokajać swoje naturalne potrzeby.

Kamienie do akwarium

Kolejnym naturalnym elementem wystroju są kamienie akwariowe, które także potrafią zachwycająco urozmaicić dno zbiornika. Niektóre z nich przyjmują fantazyjne formy, inne są stosunkowo proste, jednak wszystkie potrafią zadowolić nawet najbardziej wymagających właścicieli akwariów. Tworzą bardzo naturalne, atrakcyjne wizualnie i urozmaicone wnętrze.

Wybierając kamienie do wody, należy zwrócić uwagę na to, aby nie były zbyt ostre. Powinny spełniać wymagania pod względem bezpieczeństwa dla ryb. Co równie ważne, mogą stanowić kolejną kryjówkę dla naszych małych ulubieńców.

Ozdoby ceramiczne

Oprócz naturalnych ozdób wiele osób decyduje się także na umieszczenie w akwarium ozdób ceramicznych. Mogą mieć przeróżne formy, od prostych sztucznych korzeni i gałęzi, aż do wyrafinowanych kształtów, takich jak zamki, czaszki, popękane antyczne wazy czy modele statków. Każda z takich ozdób zmienia wygląd akwarium, nadając mu zupełnie innego klimatu, więc warto wybrać je tak, aby stworzyły unikatowy zbiornik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here